Architekt wnętrz i styl orientalny

Architekt wnętrz i styl orientalny

Jako architekt wnętrz lubię wyzwania. Może i trzeba się przy nich bardziej napracować, ale przynajmniej jest to zadanie kreatywne, wymagające myślenia. Bardzo nie lubię kiedy klienci zatrudniają mnie tylko po to, by zmienić kilka elementów w swoim mieszkaniu, czy wybrać do niego nowe kolory.

Moja praco jako architekt wnętrz

architekt wnętrz

Nie przepadam także za stylem klasycznym, skandynawskim i minimalistycznym, ponieważ nie są one zbyt ciekawe. Nie ma w nich zbyt wiele elementów, kolory są stałe, więc nie ma tutaj co z nimi robić. Wolę jak architektura wnętrz jest bardziej wymagająca. Dlatego też się bardzo ucieszyłam, kiedy zadzwonił do mnie klient i powiedział, że interesuje go wnętrze w stylu orientalnym. Nigdy jeszcze nie robiłam takiego wnętrza, więc musiałam się do tego odpowiednio przygotować. Jak się okazało przodkowie żony mojego klient pochodzą z Kraju Środka, więc stad zainteresowanie tym stylem. Wiedzieli jak to powinno wyglądać, jakie są jego wyznaczniki, jednak projektowanie wnętrz i zadanie jakie wykonuje architekt wnętrz nie było ich mocna stroną, więc woleli pozostawić to specjaliście. Zaczęłam od rozmowy z nimi, a potem przeszukiwałam internet w poszukiwaniu miejsc, gdzie można kupić takie orientalne meble. W Szczecinie jest co prawda wiele sklepów meblowych, ale takie meble są unikalne i rzadko spotykane. Na szczęście udało mi się załatwić sprawę.

Jaki byłby ze mnie architekt wnętrz, jeśli nie umiałabym sobie poradzić nawet ze znalezieniem wyposażenia. Moi klienci także byli zadowoleni z mojego projektu, a ja już wiem, że sobie poradzę z każdym zadaniem.