Baterie słoneczne i mniejsze rachunki

Baterie słoneczne i mniejsze rachunki

Mieszkam ze swoim chłopakiem już od pięciu lat. Szczęściarz dostał od rodziców cały dom na własność i dzięki temu nie musimy wynajmować mieszkania. Mimo wszystko mamy dość spore a nawet bardzo duże rachunki. U nas w domu niemal całą dobę chodzą dwa stacjonarne komputery i laptop.

Pomysł na zmniejszenie rachunków – baterie słoneczne

baterie słoneczne

Dlatego nasze rachunki za prąd są ogromne. Jednego dnia odwiedzał nas kolega i powiedział, że jego rodzice zainstalowali u siebie baterie słoneczne, przez co w ogóle nie muszą płacić za prąd. Najpierw wydawało nam się to trochę podejrzane. Gdyby to była prawda to każdy instalowałby takie baterie. Po chwili jednak zrozumieliśmy, że nie każdego niestety na nie stać. Ich koszt jest ogromny. Mimo wszystko postanowiliśmy się zorientować jak sprawa wygląda tu na miejscu, w Bydgoszczy. Okazało się, że jedna z firm oferuję sprzedaż ratalną. Po pewnych przemyśleniach wyliczyliśmy, że stać nas na takie coś i postanowiliśmy zainstalować. Baterie słoneczne świetnie się sprawdzają. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Od tego czasu zaczęliśmy też interesować się tego typu nowinkami i ostatnio coraz poważniej rozważamy instalację pompy ciepła. W tej chwili mamy piecyk gazowy ale skoro mamy już darmową energię to wydaje się to świetnym rozwiązaniem.

Wahamy się tylko ze względu na hałas. Nie wiemy jak duży on jest w praktyce, czy idzie się przyzwyczaić i zupełnie go nie zauważać czy jednak z czasem stanie się nie do zniesienia. Nie spieszymy się z decyzją, chcemy być pewni, że będziemy zadowoleni.