Bezpieczeństwo pacjenta dzięki łóżku rehabilitacyjnemu

Bezpieczeństwo pacjenta dzięki łóżku rehabilitacyjnemu

Zadaniem jakie spełnia łóżko rehabilitacyjne jest przede wszystkim zapewnienie wygody oraz bezpieczeństwa pacjentowi. Sprzęt ten obecny jest nie tylko w szpitalach. Bardzo często w jego posiadanie muszą wejść osoby, które zostały dotknięte schorzeniem bądź uległy wypadkowi. Każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że sprzęt medyczny nie należy do najtańszych. Całe szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzą wypożyczalnie. 

Łóżko rehabilitacyjne – zalety wynajmu 

łóżka rehabilitacyjne wynajemNajwiększą zaletą wynikającą ze skorzystania z usług wypożyczalni jest niższa cena. Jeśli przed osobą dotkniętą schorzeniem jawi się kilkumiesięczna perspektywa leżenia w łóżku, wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym jest wynajem. Nie sprawdzi się on jednak w przypadku, gdy korzystanie ze sprzętu medycznego jest konieczne przez dłuższy okres. Jeśli chodzi o łóżka rehabilitacyjne wynajem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą usprawnić i przyspieszyć proces rekonwalescencji. Rehabilitacja przeprowadzona na zwykłym łóżku nijak się ma to tego dedykowanego procesom rehabilitacyjnym. Skąd to wynika? Przede wszystkim jest ono wyposażone w konstrukcję, która umożliwia regulowanie kąta nachylenia materaca, przez co osoba chora może w szybki i prosty sposób dostosować położenie ciała do własnych potrzeb. Większość dostępnych w wypożyczalni modeli wyposażona jest w barierki boczne, które zabezpieczają przed niekontrolowanym osunięciem ciała na podłogę. Są one również niezwykle przydatne przy podnoszeniu ciała. 

Osoba zajmująca się rehabilitacją ma znacznie ułatwione zadanie jeśli pacjent posiada łóżko rehabilitacyjne. W zależności od ćwiczeń jakie są wykonywanie rehabilitant może za pomocą jednego guzika dostosować wysokość do aktualnych potrzeb. Specjalistyczne łóżko jest więc ułatwieniem codziennego funkcjonowania dla pacjenta jak i wykonywania pracy przez rehabilitanta.