Bezpieczne konstrukcje stalowe

Bezpieczne konstrukcje stalowe

schody staloweW przemyśle, budownictwie jednym z najpopularniejszych materiałów jest stal. Jest ona bardzo powszechnie stosowana. Wszystko dzięki temu, że struktura jest jednorodna oraz dzięki temu, że posiada duży współczynnik sprężystości.

Stal to jeden z najbezpieczniejszych materiałów. Dlatego właśnie wykonuje się z niej przeróżne konstrukcje stalowe bydgoszcz. Mogą to być potężne hangary lub małe garaże. Jednak nie są to oczywiście konstrukcje niezniszczalne. Warto wiedzieć, że bardzo powszechnym problemem, który może obniżyć wytrzymałość oraz trwałość stali jest korozja. Polega ona na utlenianiu się metalu. Jeśli chodzi o przyczyny powstawania korozji to jest ich naprawdę wiele. Jedną z najczęstszych jest oczywiście działanie wilgoci na stal, a także innych substancji, które są zawarte w powietrzu. Wiadomo, że stal można zabezpieczyć przed korozją. Wystarczy zastosować jakąś powłokę antykorozyjną. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz trwałość stali to warto wiedzieć, że ma na nią wpływ temperatura. W wyniku wysokich temperatur stal może się odkształcać. Traci ona swoją odporność oraz właściwości. Jeśli jakiś budynek ma konstrukcję stalową to w przypadku pożaru konstrukcja ta bardzo szybko się nagrzeje. Na całym przekroju osiąga w mgnieniu oka bardzo wysoką temperaturę. Jeśli temperatura stali osiągnie 400 stopni to wówczas traci ona stabilność. Wówczas może się zawalić. Oczywiście temperatura ta będzie różna ze względu na rodzaj stali, który został użyty do budowy. Lepiej zatem taką konstrukcję zabezpieczyć przez temperaturą krytyczną. Można to zrobić poprzez naniesienie na konstrukcję warstwy ochronnej, która może przyjąć postać otuliny z materiałów płytowych, farb, które pęcznieją w ogniu.

Jednak konstrukcje stalowe można zabezpieczyć także w inny sposób. Wiele osób po to, aby zabezpieczyć konstrukcję stalową budynku wypełnia ją dodatkowo betonem lub obetonuje. Można także obmurować całą konstrukcję wykonaną ze stali cegłami ceramicznymi. To także bardzo dobry sposób na zabezpieczenie konstrukcji.