Bezpieczny zamek hotelowy

Bezpieczny zamek hotelowy

Innowacyjność hotelowych zamków jest jak najbardziej pożądana, ponieważ goście odwiedzający taki hotel, chcą czuć się nie tylko bezpiecznie, ale również i „nowocześnie”. Stare, zardzewiałe zamki w drzwiach hotelowych powinny iść już dawno do lamusa. Często jednak tak się nie dzieje z powodów czysto finansowych.

Duży wybór zamków hotelowych

zamki hoteloweZaiste, wybór zamków hotelowych jest ogromny. Najlepsze z nich to oczywiście te najbardziej wygodne – czyli np. zamki na kartę i kod, często montowane do apartamentów hotelowych. Takie zamki hotelowe mają wysoki standard wykonania i są najczęściej wodoodporne, oraz ognioodporne. Montowane są w nowych, nowoczesnych hotelach i to w najlepszych pokojach. Jeśli dany obiekt jest dobrze dofinansowany, wtedy takie zamki to standard. Oczywiście i stare budynki hotelowe posiadają drzwi zamykane na kod, lub karty. Nie jest to jednak standardem. Domeną gości hotelowych jest częste gubienie kluczy do swych pokoi. Odpowiednim rozwiązaniem tego problemu są elektroniczne zamki hotelowe wyposażone w system klucza generalnego. Takie systemy sprawdzają się w warunkach częstej zmiany uprawnień do otwierania i są stosowane w hotelach o małej liczbie pokoi, za to stosuje się je bardzo często w pomieszczeniach biurowych, czyli tam, gdzie goście nie mają dostępu i nie grozi to ewentualnym zagubieniem klucza. Jeśli by się tak stało, należy taki system przekodować (przy okazji zmieniając wkładkę). 

Systemy klucza generalnego są dobrym zabezpieczeniem pod warunkiem, że nie jest łatwo skopiować dany klucz. Jednak najczęściej są to opatentowane, fabryczne profile, które są niedostępne na rynku, więc samo skopiowanie klucza wydaje się być niemożliwe. Oczywiście inwencja ludzka nie ma granic i wszystko może się zdarzyć.