Biała tkanina lniana

Biała tkanina lniana

Len jest rośliną, która znajduje szerokie zastosowanie. Len wykorzystywany jest w lekach, kosmetykach, produktach spożywczych, ale przede wszystkim w produkcji materiałów. Materiał z lnu jest odpowiedni zarówno do wytwarzania obrusów, materiałów kuchennych, jak i do tworzenia ubrań. 

Czym cechuje się len?

stonewashed len białyLniane tkaniny są wykonywane z czystej przędzy lnianej. Lniana tkanina była znana już wiele lat temu. Obecnie, w sklepach można zaobserwować coraz więcej produktów wytwarzanych z lnianych tkanin. Ubrania wytworzone z stonewashed len biały są bezpieczne dla skóry, przewiewne oraz całkowicie naturalne, dzięki czemu ich produkcja nie wpływa negatywnie na stan środowiska. Ubrania wykonane z lnu są także doskonałe dla alergików. Ubranie z lnu sprawdzi się szczególnie podczas upałów, gdy na dworze jest gorąco. Odzież wykonana z lnianej przędzy jest odporna na zniszczenia, przecieranie oraz jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Ubrania z lnu to doskonała alternatywa do sztucznych, poliestrowych tkanin, które nie są ekologiczne i przewiewne, w związku z czym szkodzą skórze. Często len połączony jest z innymi rodzajami materiałów, może to być na przykład bawełna lub wiskoza. Len zachowuje swoje właściwości mimo połączenia z innymi materiałami. Jedną z cech lnianych ubrań jest to, że łatwo ulegają zagnieceniom. Połączenie z innymi tkaninami sprawia, że zagniecenia są mniejsze.

z lnu wytwarzane są ubrania, ale także obrusy, poszewki na poduszki, kuchenne ścierki lub zasłony. Zastosowań lnianej przędzy jest naprawdę dużo. Len zyskuje coraz większą popularność, a naturalne tkaniny są coraz bardziej doceniane przez producentów oraz konsumentów. Korzystanie z naturalnych tkanin, takich jak len to także dbałość o środowisko naturalne.