Bogactwo witamin w migdałach kalifornijskich

Bogactwo witamin w migdałach kalifornijskich

Większość z nas lubi przekąski. Często jednak sięgamy po te niezdrowe – pełne tłuszczu i soli czy cukru. Co możemy więc chrupać w przerwie w pracy czy podczas wieczornego seansu filmowego? Idealnymi przekąskami będą tutaj suszone owoce bądź orzechy. Świetnym rozwiązaniem będą migdały które świetnie smakują a przy tym posiadają szereg zalet.

Zalety migdałów kalifornijskich

migdały kalifornijskieMigdały są jedną ze zdrowszych przekąsek. Do najpopularniejszych należą migdały kalifornijskie. O ile nie mamy na nie alergii powinniśmy je włączyć do swojej diety. Powinniśmy spożywać je regularnie. Warto jednak pamiętać, że migdały są dosyć kaloryczne, bogate w dobre tłuszcze nienasycone. To właśnie te dobre tłuszcze wspomagają funkcjonowanie naszego serca. Ich regularne spożywanie obniża poziom złego cholersterolu a co za tym idzie redukuje ryzyko wystąpienia miażdżycy. Migdały kalifornijskie posiadają sporą ilość witamin z grupy B co korzystnie wpływa na układ nerwowy. Jedną z najbardziej znanych zalet migdałów jest przeciwdziałanie starzeniu. Migdały pozytywnie wpływają na naszą skórę i paznokcie (dzięki zawartości witaminy E). Przekąska wpływa korzystnie na redukcję stresu i wspiera pracę mózgu. Jest polecana szczególnie osobom uczącym się i tym którzy pracują umysłowo. Spożywać migdały powinny też wszystkie kobiety ponieważ ich regularne chrupanie pomaga złagodzić zespół napięcia przedmiesiączkowego. Zawierają one również sporą ilość błonnika który reguluje trawienie, wypełnia nasz żołądek i sprawia, że nie chce nam się podjadać słodyczy. Oprócz mnóstwa zalet należy pamiętać, iż migdały zawierają sporą ilość kalorii dlatego nie powinniśmy przekraczać ilości kilku dziennie. 

Zalet migdałów kalifornijskich jest wiele. Posiadają mnóstwo witamin (z grupy B, witaminy E), błonnika i mikroelementów. Są polecane dla wszystkich chcących dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Pamiętajmy jednak, że mogą uczulać. Posiadają sporą ilość kalorii, dlatego powinniśmy kontrolować spożywaną ilość.