Budowa nowoczesnej strzykawki

Budowa nowoczesnej strzykawki

 

Dożylne podawanie różnych substancji z reguły przynosi lepsze efekty niż inne znane nam aktualnie drogi podania przede wszystkim ze względu na to, że skraca czas potrzebny na zobaczenie pierwszych efektów działania takich substancji. Dlatego też strzykawkę przygotowuje się aktualnie w taki sposób, żeby w żadnym wypadku nie stwarzała ona zagrożenia dla użytkownika i pacjenta.

Jak prawidłowo korzystać ze strzykawek?

strzykawkaProdukcja z tworzyw sztucznych to naprawdę dobra koncepcja również w tym wypadku, ponieważ ogromna ilość wyprodukowanych egzemplarzy zdecydowanie zmniejsza koszty z tym związane. Strzykawka tworzona z tworzyw sztucznych jest wyjątkowo wygodna w użyciu ze względu na niewielką wagę przy doskonałej wytrzymałości, więc ciśnienie panujące w jej wnętrzu w czasie podawania konkretnych leków nie będzie miało większego znaczenia. Takie znakomite strzykawki są pod względem kształtu doskonale przygotowane do tego, aby można było jej naprawdę swobodnie i szybko połączyć z konkretnymi igłami, bo tylko wtedy rzeczywiście nadają się do użytku. Tworzywa sztuczne, o których wspominano powyżej, w każdym przypadku spełniają normy, wśród których największe znaczenie mają te odnoszące się do braku jakichkolwiek reakcji chemicznych pomiędzy powierzchniami strzykawki a substancjami, które mogą znaleźć się w jej wnętrzu. Takim strzykawkom zawdzięczamy również możliwość precyzyjnego podawania substancji.

Zawsze w czasie korzystania z nich można posługiwać się dobrze i wyraźnie wykonaną skalą. Do obsługi tłoku znajdującego się we wnętrzu czegoś takiego wystarczy jeden palec. Patrząc na strzykawki, zauważymy często ogromne różnice w pojemności poszczególnych egzemplarzy, ale to także nie problem. Podziwiając strzykawkę, zauważymy, że estetycznie nie budzi najmniejszych zastrzeżeń.