Co oferuje nam w dzisiejszych czasach salon optyczny?

Co oferuje nam w dzisiejszych czasach salon optyczny?

Optyk jest coraz częściej odwiedzanym przez nas miejscem. Poradnia okulistyczna coraz częściej nie nadąża za liczbą osób cierpiących na wady wzroku, a okulista dziecięcy również jest coraz bardziej poszukiwany, gdyż wady wzroku coraz częściej pojawiają się już u małych dzieci.

Salon optyczny w dzisiejszych czasach to nie tylko nudne miejsce z dwoma oprawkami i kilkoma szkłami do wyboru

OkulistaWpływ na to wszystko mają przede wszystkim czasy w jakich żyjemy. Większość z nas żyje szybko, cały czas pracuje, jeździ samochodem, pracuje ciągle przy komputerze w nieprawidłowej odległości od monitora i przy złym oświetleniu. To wszystko wpływa na nasze oczy. Coraz groźniejsze są także choroby wzroku jakimi są np. zaćma i jaskra. Problemy ze wzrokiem są także wynikiem wszelkiego rodzaju wad genetycznych. Problemy ze wzrokiem nie są już więc jedynie zmorą ludzi w dojrzałym wieku i możemy być pewni, że zaczniemy mieć problemy z widzeniem znacznie prędzej niż nasi dziadkowie i rodzice. Są jednakże sposoby, aby się przed tym zabezpieczyć. Sam noszę okulary, ale nie jestem z nich do końca zadowolony, gdyż posiadam w nich zwykłe szkła. Odwiedziłem więc jeden z Bydgoskich salonów optycznych i chciałem dowiedzieć się co mogą mi zaoferować. Zaproponowano mi zupełnie darmowe badanie wzroku z którego oczywiście skorzystałem. Moja wada się nie zmieniła lecz opowiedziałem o dyskomforcie jaki odczuwam przez użytkowanie moich okularów. Pani okulista dziecięcy Bydgoszcz spoglądając na nie uśmiechnęła się tylko i powiedziała, że to okulary z poprzedniej epoki. Wtedy dowiedziałem się jak wiele w okularach zaszło zmian. Okazuje się, że soczewki nie są już produkowane ze szkła, a najczęściej z plastiku i innych tworzyw sztucznych. Stosowanie takich soczewek umożliwia przede wszystkim nałożenie na nie kilku przydatnych powłok znacznie wspomagających widzenie.

Najciekawszymi z nich są z pewnością powłoka z antyrefleksem, która umożliwia między innymi zwiększenie przepuszczalności światła przez soczewkę. Ciekawym rozwiązaniem są również soczewki fotochronowe, które dopasowują się do panujących warunków świetlnych.

Po więcej informacji zajrzyj na stronę:

http://salonvision.pl