Co warto wiedzieć o izolacji poddasza?

Co warto wiedzieć o izolacji poddasza?

Któż z nas nie chciałby mieć przytulnego poddasza w swoim domu, w którym mógłby w spokoju poczytać książkę lub oddać się zabawom ze swoimi dziećmi. Posiadać kąt z telewizorem i wygodnym fotelem lub urządzoną siłownię.

Dokładna izolacja poddasza to podstawa

dokładna izolacja poddasza Jeżeli planujemy taką formę spędzania czasu w swoim projektowanym domu, to ważnym jest, aby utrzymanie temperatury już nie tylko na poddaszu ale i w całym domu, było jak najbardziej efektywne. Znając podstawy fizyki, wiemy, że ciepło zawsze wędruje do góry i tam też istnieje największe prawdopodobieństwo, że opuści nasze cztery ściany. Wybierając metodę ocieplenia, powinniśmy zastanowić się nad nowo dostępnymi technologiami, które pozostawią najlepsze efekty. Dokładna izolacja poddasza pianką poliuretanową to idealny sposób na utrzymanie ciepła w górnych kondygnacjach budynku oraz zabezpieczenie ich przed zimnem dostającym się przez dach. Tego typu izolacje natryskowe są stosowane przez profesjonalne firmy, posiadające odpowiedni sprzęt, który metodą odwrotnego odkurzacza, wypluwa na konstrukcję sufitu odpowiednio przygotowany preparat. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową posiada zdecydowanie większy wskaźnik szczelności niż użycie wełny mineralnej, ze względu na brak spoin, przez które utrata ciepła jest największa. Metoda ta nie należy póki co do najtańszych, natomiast szczerze możemy polecić stosunek jakość do cena, jeżeli chodzi o efekt końcowy.

 

Korzystając z pianki jesteśmy pewni, że przez długie lata nie będziemy musieli borykać się z izolacją górnej części budynku, a plany dotyczące przeznaczenia naszego poddasza nie będą zagrożone przez zimne dni.