Czego potrzeba naszemu dziecku

Czego potrzeba naszemu dziecku

kosz dla niemowlątGdy spodziewamy się dziecka, powinniśmy z odpowiednim wyprzedzeniem wyposażyć się we wszelkie akcesoria, które będą niezbędne w pierwszych miesiącach wychowywania jego wychowania.

Pamiętaj o tym, że śliczne białe łóżeczko o którym marzysz od dłuższego czasu, powinno cechować się również odpowiednią funkcjonalnością. Podczas gdy większość łóżeczek, która dostępna jest na rynku, nie różni się wymiarami (120×60), to mogą one różnić się wysokością, posiadać regulację wysokości. Im wyższe łóżeczko tym lepiej. Oczywiście jest tak ze względu na to, że gdy nasze dziecko podrośnie i może ono zacząć wychodzić z łóżeczka, a nam zależy na tym, aby uniknąć takiej sytuacji. Materac do łóżeczka zazwyczaj dokupuje się osobno. Lekarze podkreślają fakt, że materac taki powinien być dość twardy oraz płaski. Materace dostępne na rynku wykonane są z przeróżnych materiałów, warto zwrócić uwagę na to czy materac posiada zdejmowaną powłokę. Jako, że na pewno przyjdzie nam czyścić materac, taka funkcja znacznie nam to ułatwi. Ostatnio modne są również nie łóżeczka, ale kosze dla niemowląt. Warto przyjrzeć się ich ofercie.
Do łóżeczka bądź kosza potrzebujemy jeszcze odpowiedniej pościeli. Jako, że dziecko nie potrafi na początku samo unosić główki, nie potrzebuje ono poduszki. Potrzebna natomiast będzie kołderka lub specjalny śpiwór, który uniemożliwi dziecku rozkopywanie się. Oczywiście potrzebna nam będzie też bielizna pościelowa , najlepiej kilka kompletów.
Kolejnym akcesorium bez którego nie dalibyśmy sobie rady jest wózek. Ostatnio coraz popularniejsze są wózki wiklinowe.

Takie rozwiązanie sprawia, że są one dużo lżejsze niż wózki wykonane z elementów plastikowych i metalowych. Są one również nawiązaniem do klasycznych wózków, które popularne był jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zwróćmy również uwagę na to czy wózek będzie się nam dobrze prowadzić.