Czy praktyczne kosze uliczne nauczą segregowania śmieci?

Czy praktyczne kosze uliczne nauczą segregowania śmieci?

  • Post author:
  • Post category:Handel

Do niedawna na wysypiska śmieci trafiało niemalże 70% wszystkich odpadów jakie wytwarzaliśmy w naszych domach. Segregowanie śmieci było bardzo mało popularne i lekceważone. Wszystko to zmieniło się przez nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów jakie weszły w życie kilka lat temu.

Postawmy na praktyczne kosze uliczne

Metalowy kosz ulicznyW domach jednorodzinnych pojawiły się specjalne worki do segregacji odpadów, a na osiedlach blokowych kosze przeznaczone do składowania w nich odpady konkretnego rodzaju odpadów. Dlaczego powinniśmy segregować śmieci? Przede wszystkim dlatego, aby mieć wokół siebie czystą przestrzeń. To właśnie po to na ulicach naszych miast pojawiły się kosze metalowe oraz praktyczne kosze uliczne a w parkach specjalne pojemniki na psie odchody. To jednak nie są jedyne powody, abyśmy coraz bardziej zaczęli segregować odpady i zaczęli dbać o środowisko. Segregacja wiąże się przede wszystkim z recyklingiem czyli ponownym użyciem zużytych już raz odpadów. Do tego celu nadają się przede wszystkim opakowania szklane oraz plastikowe, gdyż są to tworzywa łatwo nadające się do ponownego przetworzenia. Segregacja wiąże się także z mniejszymi opłatami za wywóz śmieci. Dzięki temu, że zaczniemy segregować odpady zaczniemy płacić mniej za odbiór naszych śmieci oraz za ich transport. Segregować powinniśmy także zepsute lub niewykorzystywane już przez nas sprzęty RTV i AGD, a także opakowania po lekarstwach czy innych rzeczach, których nie możemy utylizować w normalnych pojemnikach, gdyż wiązałoby się to z niebezpieczeństwem i nawet uliczne mogą się tutaj nie sprawdzić.

Każde miasto jest zobligowane do utworzenia specjalnego punktu w którym możemy wyrzucić chociażby zużyte baterie, a co jakiś czas powinny być organizowane specjalne zbiórki na zużyty sprzęt elektroniczny. Często zachęcają nas do takich działań również sklepy dzięki czemu oddając do sklepu stary sprzęt możemy dostać mały rabat na zakup nowego urządzenia.