Czy torbę fotograficzną powinien mieć każdy fotograf?

Czy torbę fotograficzną powinien mieć każdy fotograf?

Jesteś fotografem amatorem lub zawodowcem? Pewnie wiesz, że musisz posiadać odpowiedni sprzęt a aparat to tak na prawdę tylko kropla w morzu Twoich potrzeb. Lista potrzebnego sprzętu jest niezwykle długa i możemy ją kompletować latami. Jeśli masz już aparat nie zapominaj, że istnieją też pokrowce i torby fotograficzne – to są podstawowe rzeczy, jeśli chcemy, by nasz aparat jak najdłużej nam służył.

Torba fotograficzna jako element wyposażenia

torby fotograficzneSkompletowałeś już część potrzebnych rzeczy takich jak pokrowce, torby fotograficzne małe i większe, ponieważ nigdy nie wiadomo, ile sprzętu będziemy musieli zabrać na nasze zlecenie, i co teraz? Należy się również wyposażyć w inne niezbędne rzeczy takie jak odpowiednia lampa błyskowa oraz jakieś tło do odbijania światła. Torby fotograficzne to rzeczy, które musimy mieć w liczbie co najmniej kilku sztuk, powinniśmy mieć jedną małą tak, aby zmieścić sam aparat, jeśli jedziemy zrobić kilka zdjęć natury oraz kilka większych, jeśli musimy ze sobą zabrać sprzęt dodatkowy jak taki, który został już wcześniej wymieniony. Jeśli więc planujesz zostać fotografem powinieneś wiedzieć, że nie wystarczy tylko kupić aparatu, dwa razy więcej pieniędzy wydasz na niezbędne akcesoria jak torby fotograficzne, lampy, soczewki, futerały.

Planując budżet na aparat powiększ go od razu o trzy razy tak, aby nie być potem rozczarowanym, że znajomy robi dużo lepsze zdjęcia, mając taki sam aparat oraz identyczne oprogramowanie do obróbki zdjęć – nie sztuką jest kupić dobry aparat -sztuką jest dobrać do niego odpowiednie dodatki!