Czy warto odwiedzić Biecz?

Czy warto odwiedzić Biecz?

Biecz jest miastem położony w województwie małopolskim, na jednym ze wzgórz Pogórza Karpackiego. Przez miejscowych bardzo często nazywane jest ono małym Krakowem, a na jego temat możemy spotkać nie mało ciekawych legend. Mimo, że nie jest to bardzo znane polskie miasto turystyczne, zdecydowanie warto je odwiedzić, chociażby będąc w pobliżu.

Atrakcje Biecza – gdzie szukać noclegu?

nocleg BieczJako, że Biecz jest niewielkim miastem na jego zwiedzanie nie musimy poświęcić zbyt wiele czasu. Zwykle w zupełności wystarczy jeden dzień. Jeśli jednak chcemy zostać w nim na dłużej bez najmniejszych problemów odnajdziemy miejsca do spania. Jeżeli chodzi o nocleg Biecz jako niewielkie miasto posiada ich niedużo jednak w przystępnych cenach. Przed przyjazdem warto zarezerwować je przez internet. Jednak co warto zobaczyć w tym niewielkim miejscem? Z pewnością punktem obowiązkowym powinno być muzeum, w którym zobaczyć można wystawę dawnego aptekarstwa. Pomoże nam ona przybliżyć sobie oblicze starej, XIX-wiecznej apteki oraz sposobów leczenia ludzi w tamtych czasach. Innym, godnym uwagi muzeum jest Kromerówka, poświęcona dwóm postaciom, których historia jest mocno związana z samym miastem, czyli Marcinowi Kromerowi oraz Wacławowi Potockiemu. Nie sposób także przejść obojętnie obok gotyckiej kolegiaty w Bieczu. Jej wnętrze, a dokładnie prezbiterium pomalował sam Władysław Tetmajer. Jest to z pewnością nie lada gratka dla miłośników historii sztuki. W centralnej części świątyni znajduje się obraz powstały w XVI wieku zatytułowany „Zdjęcie z krzyża”.

Biecz jest miastem, o którym ciężko znaleźć informacje na liście miejsc wartych odwiedzenia w naszym kraju. Brak jego obecności nie sprawia jednak, że nie spotkamy w nim ciekawych, godnych uwagi miejsc. Z pewnością jest to bardzo urokliwe, niewielkie miasteczko, do którego warto zaglądnąć.