Czym jeżdżą niepełnosprawni?

Czym jeżdżą niepełnosprawni?

Z pewnością dla osób zdrowych i w pełni sił, przemieszczanie się na wózku inwalidzkim może być niemożliwe w realizacji, gdyż wiele miast nie jest dostosowanych do specjalnych wymagań. Dlatego też jedyny rozwiązaniem dla nich są odpowiednie pojazdy.

Ile kosztuje samochód dla osoby niepełnosprawnej?

specjalny samochód dla osoby niepełnosprawnejWielu osobom się wydaje, że osoby przemieszczające się na wózkach inwalidzkich czy z laską, nie są w stanie samodzielnie prowadzić pojazdu. Jednakże są w błędzie, ponieważ dzisiejszy postęp technologiczny pozwala im na korzystanie z tych samych udogodnień co ludzie zdrowi. Trzeba zaznaczyć, że nawet osoba bez nogi, może prowadzić samochód, ale tylko pod warunkiem, że zostanie on odpowiednio dopasowany. Na rynku działa sporo warsztatów samochodowych, które zajmują dostosowaniem auta do indywidualnych wymagań osoby niepełnosprawnej. Może się to wydać mało prawdopodobne, ale nawet osoba bez rąk może prowadzić samodzielnie samochód. Dlatego też tak wiele osób stara się o specjalny samochód dla osoby niepełnosprawnej z dofinansowaniem na zakup i przystosowania go jazdy. Istnieją na rynku także pojazdy stricte dedykowane osobom niepełnosprawnym, które od nowości mają zamontowane specjalne wysuwane fotele, kierownicę z drążkiem do prowadzenia, pedały gazu, sprzęgła czy hamulca ustawione przy kierownicy czy sporą ilość poręczy ułatwiających wsiadania i wysiadanie z pojazdu. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla inwalidy jest kupienie używanego samochodu, który dostosuje do swoich potrzeb, za pieniądze z uzyskanego dofinansowania.

Inwalidzi nie mają łatwego życia, ale dzięki specjalnym pojazdom mogą choć samodzielnie się przemieszczać poza miejscem zamieszkania. Ponadto nie zajmują one wiele miejsca i do tego są często ekonomiczne w użytkowaniu, co jest bardzo ważnącechą.