Czym są naturalne miody?

Czym są naturalne miody?

Widząc pszczoły większość z nam myśli o miodzie i słusznie, gdyż są one jego światowym producentem. To płynne, cenne złoto jest niesamowicie zdrowe i bogate w przeróżne witaminy, minerały oraz składniki odżywcze, które są nam potrzebne każdego dnia.

Jakie mamy rodzaje miodów?

miody naturalne sklepPszczoły gromadzą miód w formie plastrów, który w nich powoli dojrzewa. W zależności od surowca z jakiego został on wyprodukowany, wyróżnia się miody kwiatowe, czyli nektarowe, spadziowe i mieszane. Jeżeli chodzi o jego konsystencję, to może on być płynny, ale też stały, czyli skrystalizowany. W przypadku barwy, także występuje ich kilka, od białej, poprzez jasnożółtą, po brunatno – brązową. Na rynku znajdziemy przede wszystkim naturalne wyroby pochodzące od pszczół, ale coraz częściej spotyka się także sztuczne miody, które jedyne co łączy z prawdziwym miodem jest barwa. Zatem jeżeli chcemy kupić oryginalne miody naturalne sklep internetowy producenta tegoż produktu będzie najlepszym miejscem. Do najbardziej popularnych zaliczamy miody wielokwiatowe, akacjowe, spadziowe czy gryczane, ale tak naprawdę na rynku jest ich znacznie więcej, wliczając w to miody mieszane czy smakowe. Każdy miód po pewnym czasie ulega krystalizacji, czyli zamienia postać płynną w stałą. Między innymi po tym możemy odróżnić miód naturalny od sztucznego, który nigdy nie zmieni postaci, gdyż nie ma w nim naturalnych enzymów. Regularnie spożywając miód możemy skutecznie podnieść swoją odporność, a nawet polepszyć stan skóry.

Naturalne miody są przede wszystkim wykorzystywane w kuchni, ale znajdziemy je także w kosmetykach czy domowej pielęgnacji ciała i włosów. Wspomaga regenerację naskórka, silnie nawilża i odżywia, dlatego wiele kobiet dodaje go do domowych maseczek na twarz.