Decydujemy się na chromowanie motocykli

Decydujemy się na chromowanie motocykli

W motoryzacji możemy spotkać wiele powłok, których funkcją jest nie tylko ochrona antykorozyjna, ale równocześnie dbanie o wygląd zewnętrzny pojazdów. Współczesne samochody oraz motocykle przykuwają uwagę zarówno kolorystyką, ale także różnorodnymi dodatkami. Do takich elementów stosuje się chrom, jak również cynk czy nikiel. Wielu klientów ma wątpliwości odnośnie procesu tworzenia takich powłok.

Prawidłowo chromowany motocykl

usługi chromowania motocykliGalwanizacja ozdobna, czyli inaczej chromowanie, to proces kojarzący się głównie z nanoszeniem warstwy chromu. Metoda ta jest stosowana w celu zwiększania poziomu odporności elementów na zużycie, jak również dla właściwości termicznych albo ozdobnych. Warto decydować się na profesjonalne usługi chromowania motocykli. Metoda elektrolityczna jest realizowana w wannach wypełnianych roztworami chromu oraz podgrzewanymi do kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Zanurza się w nich te przedmioty, które są do pokrycia chromem. Wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje podłoża, które są spotykane w motoryzacji. Pierwsze z nich to stal, którą należy odpowiednio przygotować, następnie nałożyć warstwę miedzy, niklu, a dopiero a końcu chromu. Pozwala to na uzyskanie idealnej powierzchni chromowanej. W celu uzyskania lepszego efektu warstwę miedzianą dodatkowo się poleruje i dopiero wtedy nakłada kolejne, co daje wrażenie idealnej gładkości.

W celu uzyskania powierzchni miedzianej bądź niklowanej satynowej należy zmniejszyć liczbę powłok. Wystarczy ograniczyć się do tej warstwy, która ma być ostateczna. Poszczególna warstwy są cienkie, więc aby uzyskać nieco grubszą powłokę należy przedłużyć proces nakładania. Należy jednak pamiętać, że w przypadku mniejszych elementów oraz detali może to powodować nierównomierne rozłożenie warstwy metalicznej.