Dekorowanie sal

Dekorowanie sal

Postanowiłem założyć firmę, która zajmowałaby się dekorowaniem sal na różne imprezy okolicznościowe. Założenie takiej firmy nie jest problemem. Należy zgłosić się do urzędu miasta lub gminy i wypełnić kilka dokumentów.

Balony do dekorowania sal

Balony na weseleI już jestem właścicielem działalności gospodarczej zajmującej się dekorowaniem sal. Podstawowymi „narzędziami” były różnego rodzaju tkaniny, zależnie od tego, jaka to miała być uroczystość. Wiadomo że wesele to kolor biały, ale już osiemnaste urodziny, impreza firmowa itp. to kolory się zmieniają. Do dekoracji kwiatowych nawiązałem współpracę z kwiaciarką z którą kiedyś mieszkaliśmy po sąsiedzku. Ustaliliśmy zasady współpracy na bardzo jasnych zasadach co cieszyło nas oboje. Drugim elementem naszej dekoracji były jednak balony. Różne balony. Zamówiłem po kilka tysięcy z każdego koloru i z wielu rodzajów, żeby nie musieć martwić się w przypadku nagłego zlecenia. Sklep internetowy z balonami z którego zamawiałem je był sklepem, który działał bezpośrednio przy fabryce, dzięki czemu ceny za duże ilości były dużo mniejsze niż w normalnym sklepie. Zamówiłem balony dekoracyjne jako podstawę mojego działania. Dodatkowo skusiłem się na balony foliowe, jako atrakcję w razie obecności dzieci na imprezie (co okazało się strzałem w dziesiątkę) i z ciekawości poprosiłem jeszcze o balony z nadrukiem dokładnie z logiem mojej firmy jako akcję reklamową. Całość nie wyszła drogo stosunkowo do tego jakie korzyści mi przyniosła firma, a jak wiadomo, żeby wyjąć jakieś zyski musimy najpierw trochę zainwestować. I tak właśnie zrobiłem i jak inwestując w tkaniny i balony. Obłożenie na terminy było na tyle duże, że w przeciągu miesiąca udało mi się odzyskać wydane pieniądze.

Jak widać można i zarobić nawet na tak oczywistej i banalnej działalności jaką jest dekorowanie sal pod różne imprezy okolicznościowe.