Didżej jako specjalista od muzyki, oświetlenia i nagłośnienia

Didżej jako specjalista od muzyki, oświetlenia i nagłośnienia

Jeśli uczestnicy imprezy mają się dobrze bawić, to trzeba wybrać najlepszą muzykę. Trudno jednak samemu złożyć płytę z kawałkami, które przypadną do gustu wszystkim uczestnikom imprezy. Właśnie dlatego organizatorzy chętnie decydują się na podjęcie współpracy z didżejem.

Usługi DJ-a na weselu, urodzinach, półmetku, studniówce, komersie i nie tylko

dj gdańskDJ to osoba, która zna się na różnych gatunkach muzycznych i doskonale wie, że wybierając utwory i tworząc sety, musi pamiętać o różnych gustach. Wiele zależy też od rodzaju imprezy, na której muzyka będzie puszczana przez DJ-a. DJ może włączać muzykę nie tylko na dyskotece, ale bardzo często zamawiany jest również na imprezy okolicznościowe. Do takich imprez na pewno można zaliczyć wesele, urodziny, jubileusz. DJ wynajmowany jest także na studniówkach, półmetkach, komersach, absolutoriach. Na pewno dj gdańsk poradzi sobie z każdym wyzwaniem. DJ powinien znać się także na odpowiednim nagłośnieniu. Nieraz didżeje oferują wynajem sprzętu muzycznego oraz nagłośnienia. Poza tym DJ może zająć się stworzeniem odpowiedniego klimatu do konkretnego gatunku muzyki, a to wszystko za sprawą specjalnych świateł. Lampy dyskotekowe, światła na imprezy to również atrybuty didżeja, które można wypożyczyć. DJ miksuje muzykę na bieżąco, dlatego wszystkie kawałki brzmią nieco inaczej, są odświeżone – niekiedy bardziej taneczne.

Chodzi o to, by piosenka posiadała określony rytm – wtedy tańczenie do niej jest zdecydowanie łatwiejsze. Na weselach DJ może pełnić też funkcję wodzireja. Oczywiście nie każdy DJ ma to w swojej ofercie, ale coraz więcej osób wykonuje oba zadania jednocześnie. Niektórzy didżeje mają też specjalne urządzenia do puszczania białego dymu w trakcie imprezy. Taki dym może nadać niepowtarzalnego klimatu – zwłaszcza na weselu w trakcie pierwszego tańca pary młodej.