Dlaczego buty profilaktyczne?

Dlaczego buty profilaktyczne?

Wiele rodziców głowi się nad tym czy warto kupić dziecku obuwie profilaktyczne. Czy rzeczywiście dobrze działają one na stopy dziecka i oczywiście czy jest ono niezbędne. W poniższym artykule postaram się rozwiązać ten problem.

Dlaczego warto wybrać buty profilaktyczne?

wkładki profilaktyczneWszystkie dzieci od momentu kiedy zaczną stawiać pierwsze kroki są bardzo ruchliwe. Ich małe stopy nieustannie pracują, w związku z czym potrzebują odpowiedniej wentylacji, tak aby się one nie pociły. Najlepsze na tego typu dolegliwości jest obuwie skórzane. Dodatkowo buciki powinny mieć antypoślizgową, elastyczną podeszwę. By całkowicie zapewnić bezpieczeństwo rozwijającym się stawom, należy upewnić się, że cholewka dobrze utrzymuje całą kostkę. Dodatkowo buty powinny mieć szeroki i wysoki nosek, gdyż charakterystyczną cechą dziecięcych stóp są szerokie, wachlarzowato ułożone palce. Ponad to obuwie powinno zawierać zapiętek, sprężysty, wspomagający prawidłowe ułożenie stopy i zapobiegający zniekształcaniu butów. Wszystkie te cechy zdecydowanie posiadają buty profilaktyczne dla dzieci. Zostały one przystosowane do rozwijającej się małej stopy. Istotnym ich elementem są antybakteryjne i antygrzybiczne wkładki profilaktyczne wykonane z miękkiej i wyprofilowanej pianki. Jednymi z godnych polecenia są buty Daniel lub Bartek. Spełniają one wszystkie wyżej wymienione kryteria, a dodatkowo mają ogromny wybór modeli.

Pomimo, że w pierwszych latach życia nasze dziecko wymaga co chwile nowego obuwia, nie warto oszczędzać kosztem prawidłowego rozwoju małych stóp. Może to przełożyć się później na powstanie wad, które będą wymagały już obuwia rehabilitacyjnego