Dlaczego urzędnicy powinni uczestniczyć w szkoleniach?

Dlaczego urzędnicy powinni uczestniczyć w szkoleniach?

Każdego roku prawo w Polsce i w Unii Europejskie ulega zmianie. Wszystkie kraje stają się bardziej otwarte na obcokrajowców, co powinno być impulsem do zmian. Walczą o to tylko jednostki i nie zawsze zyskują chociażby cień nadziei, że w końcu społeczeństwo zmieni nastawienie do wielu kwestii. Ze względu na zmiany ważne są szkolenia dla urzędników.

szkolenieW niektórych instytucjach Państwowych takie szkolenia są obowiązkowe i kończą się testem. W innych urzędnicy zostają powiadomieni o tym, że obecność jest obowiązkowa, a w trakcie szkolenia nigdy nie skupia się na tym, czego ono dotyczy. Takie niestety mamy realia w urzędach. Urzędnicy bardzo często zapominają, że czasy się zmieniły. Początkowo, gdy zaczęły wchodzić komputery opierali się, aby nauczyć się ich obsługi. Z czasem jednak okazało się, że jest to wręcz niezbędne. Jednakże szkolenia z obsługi komputera trwały kilka dobrych lat.
Zanim objęło to wszystkie urzędy minęło dużo czasu, przez co tylko w największych miastach załatwienie spraw w urzędzie jest nieco sprawniejsze. Ponieważ jesteśmy tak wielki ignorantami w stosunku do nowości, co oczywiście nie dotyczy wszystkich osób, mamy tak wiele problemów podczas załatwiania spraw urzędowych. Wiadomo, bowiem, że prawo ulega zmianie, a niedoinformowany urzędnik może wprowadzić w błąd petenta i zaczyna się lawina problemów. Ważna również kwestią jest rosnąca ilość obcokrajowców mieszkających na stałe w Polsce. Oczywiście powinni oni nauczyć się języka, ale trzeba wziąć pod uwagę, że do najprostszych on nie należy, a od czasu do czasu sprawę w urzędzie załatwić trzeba. Wtedy osoba nieznająca nawet słowa po Polsku, ewentualnie znająca podstawowe zwroty nie jest w stanie nic załatwić, bowiem w wielu urzędach nawet jedna osoba nie zna języka obcego. Nie jesteśmy świadomi praw tych osób i każdego podejrzewamy o nielegalny pobyt. Walczy z tym wiele osób.

Dlatego też organizowane są liczne szkolenia, które bardzo często odbierana są negatywnie i pomimo tego, że czasy się zmieniają, to naprawdę trudno walczyć z takim podejściem.