Dlaczego warto kupować komputery w serwisie?

Dlaczego warto kupować komputery w serwisie?

Zakup komputera to bardzo często inwestycja na kilka lat. Ze względu na zarobki oraz wykorzystanie sprzętu Polacy wymieniają komputery zazwyczaj co kilka lat. Jakich więc komputerów lepiej nie kupować by nie mieć problemów?

Serwis komputerów ma dobry sprzęt

serwis komputerówO tym w dalszej części artykułu. Jak wiadomo komputer kupić można w praktycznie każdym markecie z elektroniką czy też na popularnym serwisie aukcyjnym. Moim zdaniem lepiej udać się do takich miejsc jak serwis komputerów czy naprawa komputerów i zlecić złożenie komputera z najlepszych dostępnych w danej kwocie części. Warto uważać na komputery z allegro. Na tym popularnym serwisie aukcyjnym wielu sprzedawców to typowi „Janusze biznesu”, którzy sprzedają komputery z najtańszych komponentów. Warto wiedzieć, że bardzo często zasilacze w tego typu zestawach to tykające bomby, płyty główne są niskiej jakości a karta graficzna ma „dużo giga” ale małą wydajność. Podobnie sprawa wygląda w przypadku komputerów – „sześć rdzeni po 3 GHz daje 18 GHz mocy obliczeniowej”. Pic na wodę, fotomontaż. Rdzeni i częstotliwości się nie mnoży a taki procesor często jest mniej wydajny od dobrej 2 rdzeniówki. O ile słabej jakości obudowę można tanio wymienić o tyle niskiej jakości podzespoły to już większy problem.

Warto pamiętaj, że czasem lepiej kupić używany ale lepszej jakości komputer niż gotowy „ulep”. Wyjdzie nas to może czasem nawet taniej ale na pewno lepiej. Jak widać czasem zlecić wybór i montaż komputera specom niż kupować niby wydajne coś z allegro, lepiej na tym wyjdziemy.