Docieplanie poddaszy pianką

Docieplanie poddaszy pianką

Na Śląsku jest bardzo wiele pięknych kamienic, które, wydawałoby się lata świetności mają już za sobą, ale nic bardziej mylnego. Właśnie takie stare kamienice teraz są w modzie. Możemy zaobserwować że takie perełki są bardzo często odnawiane, rewitalizowane i bardzo szybko odnajdują mieszkańców. Wiążę się to z wieloma decyzjami, na przykład sposób ocieplania. 

Ocieplanie Śląskich poddaszy

pianka docieplanie ŚląskŚląsk jest obszarem na którym możemy znaleźć bardzo wiele starych kamienic. Bardzo zadowalające jest to, że są one systematycznie odnawiane i oddawane do użytku. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że tak szybko zyskują swoich wyznawców. Na rynku nieruchomości bardzo widoczny jest trend odchodzenia od nowych bloków na rzecz właśnie takich starych kamienic, które mają swoją duszę i jedyny w swoim rodzaju charakter. Wydaje się, że ludziom coraz bardziej zależy na zamieszkaniu w domu z duszą. Bardzo dobym interesem jest wykorzystanie poddasza jako dodatkowej części użytkowej. W takich kamienicach poddasza niegdyś nie były mieszkalne, bardzo często wieszano tam po prostu pranie. Mieszkania na poddaszu są bardzo dobrą inwestycją zważając za zapotrzebowanie na takie przestrzenie. Decydując się jednak na remont, a właściwie adaptacje musimy przygotować się na szereg decyzji, które należy podjąć. Pierwszą z nich będzie wybór ocieplenia. W dzisiejszych czasach odchodzi się powoli, choć nadal jest bardzo często używana, od wełny mineralnej na rzecz pianki. Pianka jest droższym rozwiązaniem, jednak posiada lepsze właściwości termoizolacyjne, które są tak ważne dla mieszkania na poddaszu. Piankę taką niestety musi położyć firma, aby takową znaleźć wystarczy w dowolnej witrynie internetowej wpisać interesującą nas frazę, na przykład- pianka docieplanie Śląsk i wybrać ofertę firmy.

Ocieplanie pianką poddaszy jest coraz bardziej popularne. Wiąże się to z lepszymi wynikami jeśli chodzi o termoizolacje i odporność na warunki atmosferyczne. Pianka może nie wypada najtaniej w stosunku do innych metod jest jednak o wiele bardziej funkcjonalna i praktyczna.