Dom bez piętra

Dom bez piętra

Większość z nas buduje taki dom, na jaki go stać. Może on być drewniany, murowany czy złożony z gotowych elementów. Każdy projekt ma swoje wady i zalety, które warto przeanalizować przed przystąpieniem do ostatecznych negocjacji.

Jak wybudować dom parterowy?

domy parterowe dolny śląskMyśląc o wielkości domu, przeważnie bierzemy pod uwagę ilość osób muszących się w nim pomieścić. Jeżeli jest to więcej niż trzy osoby, to decydujemy się na dom z jednym piętrem. Jednak można się pokusić o dom parterowy, którego powierzchnia będzie w taki sposób zagospodarowana, że jego wnętrze będzie przestronne i komfortowe. Jeżeli wolimy domy parterowe Dolny Śląsk jest obszarem, w których działa przynajmniej kilka firm budowlanych, specjalizujących się w budowie obiektów szkieletowych. Dużą zaletą takiego budynku jest szybkość budowy, ponieważ zajmuje ona od kilku do kilkunastu tygodni. Jest konstrukcja jest wykonane z drewnianych belek odpowiednio zabezpieczonych, które montuje się bezpośrednio do wcześniej przygotowanych fundamentów z termopłyt. Następnie montuje się gotowe ściany i dach. Wszystkie prefabrykaty są wcześniej wykonywane w zakładzie produkcyjnym i na miejsce przyjeżdżają w celu końcowego montażu. Dzięki skutecznemu ociepleniu ścian, dachu i izolacji fundamentów, dom jest ciepły i cichy. Firmy budowlane specjalizujące się w domach kanadyjskich, zajmują się budową w sposób kompleksowy, czyli od stworzenia projektu, pod oddanie go do użytkowania. Istnieje możliwość pozostawienia domu w stanie surowym, deweloperskim i pod klucz.

Z każdym rokiem przybywa klientów zainteresowanych taką konstrukcją, ponieważ jest to dom energooszczędny i ekonomiczny w użytkowaniu. W dłuższej perspektywie czasu inwestycja nam się zwróci w znacznej części poprzez niskie rachunki.