Dom Fibaro, czyli coś dla podróżujących.

Dom Fibaro, czyli coś dla podróżujących.

Jeżeli jesteśmy osobami które często wyjeżdżają z domu, a lubią wiedzieć cały czas co dzieje się z ich nieruchomościami, czuć komfort psychiczny i nie martwić się o cały swój dobytek, lub po prostu monitorować co aktualnie dzieje się w domu.

Dom Fibaro – stworzony dla podróżników!

Inteligenty domPowinniśmy zajrzeć na stronę internetową firmy zajmującą się profesjonalnie takimi systemami, adres to abmsystem.pl. Jak nazywa się tego typu system? Jest to inteligentny dom Fibaro, cały projekt składa się z wielu podzespołów, gdzie każdy odpowiada za swój oddzielny protokół, na przykład sterownik rolet, odpowiada jedynie od opuszczania i podnoszenia rolet w oknach według naszych ustawień, taki system to bardzo mądry sposób na błyskawiczne znalezienie usterki, ponieważ jeśli nie działają światła, to klient sam od razu wie co się zepsuło i może zamówić odpowiednie urządzenie, wszystko to jest podłączone do inteligentnego komputera. Tutaj pewnie rodzi się pytanie, jak sterowany jest taki dom Fibaro? W bardzo prosty i wygodny sposób, wystarczy posiadać dotykowy telefon komórkowy, tablet z dostępem do Internetu, lub komputer. Na mobilnym sprzęcie instalowany jest specjalny program dzięki któremu możemy wszystko monitorować, lub zmieniać ustawienia. Taki system jest nadal uważany za bardzo drogi, ponieważ kojarzony jest z filmami fantastycznymi, lub bardzo zamożnymi rodzinami.

Jest to już właściwie tylko stereotyp, ponieważ wszystko zamontować można już za kilka tysięcy złotych, a w porównaniu z kompletnym remontem mieszkania, jest to na pewno nie wielka cena.