Duża popularność naszywek

Duża popularność naszywek

Ostatnio bardzo dużą popularność zyskały naszywki oraz hafty komputerowe. Ludzie chcą ubierać się oryginalnie, a taki nadruk na odzieży na pewno na to pozwoli. Wiele osób stosuje tego typu ozdoby, ale tak naprawdę niewiele osób wie jak one powstają i jak przebieją poszczególne elementy produkcji takich właśnie ozdób.

naszywkiJeśli chodzi o pierwszy etap takiego haftu komputerowego, którym efektem końcowym może być również haftowana naszywka, jest oczywiście zaprojektowanie takiego haftu. Zazwyczaj projektant musi przerysować plik, który został przesłany mu przez klienta na plik wektorowy. Dzięki temu można w bardzo precyzyjny sposób odwzorować wszelkie kształty oraz wszelkie wzory i kolory. Takie przerysowanie jest także niezbędne do tego, aby dostarczyć projekt do maszyny, która będzie wykonywała haft.
Maszyny bowiem obsługują tylko i wyłącznie grafikę wektorową. Czasami zdarza się również tak, że klienci nie mają do dyspozycji własnej grafiki. Wówczas grafik komputerowy lub projektant musi wymyślić coś, co będzie odpowiadało jego oczekiwaniom. Na pewno nie będzie to łatwe, ale projektanci już po krótkiej rozmowie zazwyczaj potrafią wywnioskować czego oczekuje od nich klient. Najważniejsze w takim komputerowym haftowaniu jest to, że haft jest niezwykle trwały. Mogą one być wielokrotnie prane i na pewno nie stracą na swojej jakości. Bardzo często na takie zdobienia decydują się firmy, które produkują odzież reklamową dla swoich pracowników. Wówczas zależy im na tym, aby haft nie niszczył się, gdyż ma służyć przez wiele lat, a przecież będzie on poddawany praniu przemysłowemu. Wiadomo, że na to czy haft będzie trwały na pewno będzie wpływało wiele czynników. Bardzo ważne jest tutaj doświadczenie projektantów, a także dokładność maszyn, które używane są do haftowania.

Nie mniej ważny będzie stan parku maszynowego oraz rodzaj materiału i nici, które zostaną użyte do wykonania nadruku. Zazwyczaj jest tak, że projektant wykonuje jedną próbkę, a kiedy zostanie ona przyjęta i zaakceptowana przez klienta to dochodzi do masowej produkcji.