E-papieros okiem lekarza

E-papieros okiem lekarza

Lekarze mówią wprost o tym, że jeśli porówna się wszystkie wady i zalety papierosów elektronicznych oraz tradycyjnych to na pewno wygrają te elektroniczne. Elektroniczne papierosy zdaniem ekspertów są znacznie lepsze oraz zdrowsze. Oczywiście nie są zupełnie nieszkodliwe, ponieważ zawierają one nikotynę, ale nie spowodują takich uszkodzeń w ludzkim organizmie jak na przykład tradycyjny papieros.

papieros elektronicznyWarto wspomnieć o tym, że tradycyjne papierosy powodują uszkodzenia układu oddechowego, trwałe uszkodzenia naczyń krwionośnych, a także uszkodzenia serca. Oczywiście palenie tytoniu powoduje także choroby nowotworowe płuc. To wszystko spowodowane jest dymem papierosowym. Warto tutaj wspomnieć o tym, że papierosy elektroniczne nie zawierają żadnego dymu. Nie zawiera także żadnej z kilku tysięcy szkodliwych i toksycznych substancji.
Oczywiście taki dym zawiera tylko i wyłącznie nikotynę. Jednak tak naprawdę nikotyna sama w sobie nie jest groźna dla ludzkiego organizmu. Tylko uzależnia. Jeśli chodzi o takie urządzenia to jest to nic innego jak inhalator mieszaniny wody, a także gliceryny. Badania, które wykonali specjaliści ze Stanów Zjednoczonych jednoznacznie wykazują, że wdychanie powietrza z taką substancją – nawet całodobowe nie jest w ogóle szkodliwe. Jeśli chodzi o odczucia palaczy e-papierosów to daje im to imitację dymu, a także smak. Dzięki temu mają także zapewniony rytuał palenia.
Dzięki takiemu urządzeniu można również zlikwidować zupełnie głód nikotynowy. Oczywiście z czasem można także przejść do e-papierosów, które nie zawierają w ogóle nikotyny. Jeśli chodzi o inne zalety elektronicznych urządzeń tego typu to warto wiedzieć, że nie zagraża on pożarem, a także nie wytwarza popiołu. Takie urządzenia można także używać w kinie, samolocie czy kawiarni. Nie ma żadnych ograniczeń.

Para wodna, która wydostaje się z tych urządzeń nie szkodzi ludzkiemu zdrowiu. Nie wytwarza także żadnego brzydkiego zapachu, tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych papierosów. Można zatem palić je w miejscach publicznych i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.