Estetyczne wyroby z pleksi

W dobie wielkich marek sieciowych niemal każde mieszkanie wygląda ta samo. Większość z nas może pochwalić się ociekaczem na sztućce, plastikowym koszem na worki czy osłonką na doniczkę z Ikei – nawet, jeśli nie mieszkamy blisko niej. To znaczy, że świat zdominowały miliony takich samych produktów, które hamują indywidualność naszych pomieszczeń, a przecież nie ma nic bardziej „naszego” od naszych czterech kątów. Jakie zastosowania wykorzystać, by dodać indywidualnego charakteru pokojom? Czym ozdobić ściany by spersonalizować przestrzeń?

Na początek przejrzyj wyroby z pleksi, czyli z przezroczystego tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się duża przezroczystością i odpornością na działanie ultrafioletu, co korzystnie wpływa na żółknięcie materiału. Pamiętaj jednak, że maksymalna temperatura użytkowania to 80 stopni Celsjusza, a twardość jest niewielka, więc powierzchnia nie jest odporna na zarysowania. Atrakcyjnie wyglądają krzesła z tego materiału – są całkowicie przezroczyste i mają bardzo nowoczesny wyraz. Świetnie wyglądają również stoliki i regały  – zwłaszcza z laserowymi wycięciami. Można pokusić się także o kompozycje na ścianach – na przykład napisy czy instalacje artystyczne. Najpopularniejsze wyroby z pleksi to artykuły i gadżety biurowe, więc jeśli podoba ci się ten materiał i chcesz przenieść go do miejsca pracy czy gabinetu, droga wolna!

Dobrym, modnym i nowoczesnym rozwiązaniem, które pomoże wprowadzić trochę indywidualnego charakteru do mieszkania, są naklejki ścienne. W łazience, salonie i sypialni najlepiej sprawdzą się motywy roślinne, a w kuchni owoce i warzywa. Naklejki ścienne dla dzieci najrozsądniej wybierać nie pod swój gust, a pod zainteresowania malucha. Mogą to być postacie z bajek, zwierzęta, samochody, piłki, kwiaty, motywy muzyczne czy postacie fantastyczne. Świetnym pomysłem na praktyczny wystrój pokoju dziecięcego jest naklejka-miarka, dzięki której maluch będzie mógł śledzić proces swojego wzrostu. Dla podopiecznych dobrym rozwiązaniem będzie naklejka z treścią edukacyjną – na przykład, mającą na celu naukę liczenia. Może to być 1 ptaszek, 2 ptaszki, 3 ptaszki itd. w towarzystwie cyfr i słów odpowiadających konkretnej liczbie.

Kolejny pomysł na zindywidualizowanie mieszkania to obrazy na płótnie. Nie musimy wykosztowywać się na prace artystów, ani kupować reprodukcji. Wystarczy wybrać dowolny obrazek (lub zdjęcie) – taki który odpowiada nam w 100% pod kątem dopasowania do osobowości i stylu mieszkania. Na koniec wystarczy zlecić wydrukowanie go na płótnie. Efekty są bardzo estetyczne i prezentują się lepiej niż warianty na papierze. Bardzo modne są teraz tryptyki, które przedstawiają całość na trzech płaszczyznach lub tworzą serię obrazów powiązanych ze sobą stylem i tematyką. Dobrze, żeby w tym samym punkcie była dostępna oprawa obrazów, dzięki czemu będziemy obsłużeni kompleksowo i w jednym miejscu.

Ostatni pomysł na udekorowanie mieszkania w spersonalizowany sposób, to zdjęcia wielkoformatowe. Można wykorzystać je w dużych pomieszczeniach – najlepiej sprawdzą się salony w kamienicach, które mają wysokie sufity. Wtedy takie zdjęcie będzie bardzo dobrze wyeksponowane i nie będzie przytłaczające.

Dodaj komentarz