Flaga Polski symbolem jedności

Flaga Polski symbolem jedności

Każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę, jak ważne w życiu narodów są ich własne symbole. Już dzieci w przedszkolu uczą się słów hymnu oraz rysują polską flagę. Dzięki takim symbolom budujemy naszą narodową tożsamość oraz łatwiej nam jest zjednoczyć się w ważnych chwilach, jak święta państwowe.

Kolory polskiej flagi

flagi narodowe polskiWiększość z nas rozpozna nasze narodowe symbole praktycznie od razu. Znamy przynajmniej jedną zwrotkę i refren hymnu – „Mazurka Dąbrowskiego”, podczas śpiewania którego należy stać na baczność. Również polska flaga nie jest dla nas zagadką – kolory biały i czerwony napawają nas narodową dumą. Flagi narodowe Polski wiesza się najczęściej podczas ważnych świąt państwowych, jak na przykład rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj lub uchwalenia Konstytucji 3 maja. Możemy spotkać je na budynkach urzędów, na ulicach lub pojazdach komunikacji miejskiej. Coraz częściej również obywatele decydują się na wywieszenie polskiej flagi w oknie lub na balkonie. Możemy w ten sposób podkreślić nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości i patriotyzmu. Flagi można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych lub zamówić przez Internet. Jeśli wiemy, że będzie nam potrzebna większa ilość, możemy złożyć zamówienie hurtowe – w ten sposób zmniejszymy koszty pojedynczej sztuki. Takie flagi przydają się państwowym instytucjom, władzom miast, szkołom i uniwersytetom polskim. Ich wywieszenie podkreśla szczególny charakter danej uroczystości i sprawia, że każdy z nas może czuć się dumny z naszej historii.

Polska jest krajem wyjątkowym, o bogatej i trudnej historii, o której uczymy się już od najmłodszych lat. W chwilach szczególnie ważnych dla naszego narodu, jak na przykład duże święta państwowe czy inne uroczystości, na przykład sportowe lub kulturalne, często wywieszamy polskie flagi na znak naszej jedności z rodakami i patriotyzmu.