Funkcjonalność nowoczesnego zlewu

Funkcjonalność nowoczesnego zlewu

Praktycznie każda kuchnia musi być wyposażona w podstawowe sprzęty. Nie mniej ważny, aniżeli zmywarka, pochłaniacz, czy też lodówka jest zlew. Ważne jest by posiadał on odpowiednią do naszych potrzeb funkcjonalność. Wbrew pozorom nawet posiadając zmywarkę będziemy sporo czasu spędzać właśnie przy zlewie. Warto zatem wyposażyć naszą kuchnię w zlew dobrej jakości.

Suszenie naczyń na ociekaczu

zlew dwukomorowy z ociekaczemNiemal każdy z nas choćby raz w życiu stawał przed wyzwaniem jakim jest umycie całej sterty naczyń. O ile mamy odpowiednie warunki, o tyle jest to względnie szybki i wygodny proces. Niestety jeśli posiadamy zlew jednokomorowy bez ociekacza, możemy mieć nie lada problem. W trudnych sytuacjach z pewnością przyjdzie nam z pomocą zlew dwukomorowy z ociekaczem. Zastosowanie takiego zlewu jest bardzo wygodne, ponieważ w jednej z komór możemy mieć brudne naczynia, w drugiej czystą wodę do mycia i płukania, a ociekacz pozwoli nam w miarę sprawnie wysuszyć umyte wcześniej naczynia. Dość istotną kwestię stanowi wybór materiału, z jakiego owy zlew będzie wykonany. Modne ostatnio są zlewy granitowe, jednak należy przy nich zachować szczególną ostrożność, bowiem upuszczenie mytego naczynia na jego powierzchnię może skończyć się pęknięciem lub odpryskiem. Najtrwalsze są zlewy blaszane, bowiem nie straszne im upadające naczynia. Utrzymanie czystości podczas ich użytkowania również nie stanowi większego problemu.

Aby utrzymać zlew w czystości należy regularnie czyścić jego powierzchnię. Warto do tego celu nabyć specjalne środki czystości, które nie tylko usuną uciążliwe zabrudzenia, ale również zakonserwują jego powierzchnię, co przyczyni się do wydłużenia jego trwałości. Chyba nikt nie myśli o wymianie zlewu co kilka miesięcy, więc warto poświęcać zlewowi odpowiednią ilość uwagi podczas sprzątania kuchni.