Gdy dzieci nie sprzątają

Gdy dzieci nie sprzątają

Sprzeczki w domach zdarzają się bardzo często i nie ma w nich nic nadzwyczajnego. Oczywiście mowa tutaj nie o olbrzymich awanturach, przebiegających niejednokrotnie z użyciem rękoczynów, gdyż one świadczą już o pewnym stopniu patologii, a o najzwyklejszych kłótniach, wywoływanych przez przeróżne sytuacje.

Ramka do tablicy rejestracyjnej to pomysł na zachęcenie dzieci do dbania o czystość

ramka tablicy rejestracyjnejSzczególnie jeśli mieszkamy z dziećmi bądź młodzieżą, są one nieuniknione. Co najczęściej je wywołuje? Jednym z częstych powodów jest bałagan w pokoju naszych pociech. Bardzo często przekonujemy ich, że przecież nie wymagamy cudów, takich jak polerowanie ramki do tablic rejestracyjnych rodzinnego auta albo dbanie o to, aby tabliczka z numerem domu, doskonale widoczna z ulicy zawsze była czysta. Wystarczy nam, aby wszystkie nieużywane aktualnie ubrania znalazły się w szafie, książki na półce, a talerze w kuchni. Dzieci jednak bardzo często potrafią odgryźć się, mówiąc, że tak samo jak ramka tablicy rejestracyjnej naszego auta, jak i talerze są naszą własnością i jeśli chcemy żeby były czyste, to możemy je sobie sami pozmywać. Jakie jest najbardziej rozsądne wyjście z takiej sytuacji? Jeśli nie chcemy by młode towarzystwo weszło nam na głowę, należy delikatnie przypomnieć im, kto rządzi w tym domu i że jeśli poprosimy ich, aby raz na kilka miesięcy umyli nasz samochód, tak, aby nawet ramka do tablicy rejestracyjnej błyszczała się.

To dzieci powinny to polecenie wykonać albo ponieść konsekwencje, takie jak brak naszej zgody na wyjście na imprezę albo obniżenie kwoty kieszonkowego wydanego w tym miesiącu.