Gdzie montuje się bramy szybkobieżne?

Gdzie montuje się bramy szybkobieżne?

Przy każdym domu jednorodzinnym możemy zobaczyć garaż. To pomieszczenie najczęściej jest połączone z domem, ale może być również wolnostojące. Wjazd do każdego garażu możliwy jest po otwarciu bramy – co jest oczywiste. W garażach przydomowych montuje się zwykłe bramy, ale producenci bram oferują jeszcze coś takiego jak bramy szybkobieżne. Nie każdy o nich słyszał, więc warto wyjaśnić gdzie się stosuje takie rozwiązania.

Brama szybkobieżna działa naprawdę szybko

bramy szybkobieżne we wrocławiuWszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie otwarcie lub zamknięcie bramy garażowej montuje się właśnie bramy szybkobieżne. Są to najczęściej bramy rolowane, czyli te, które wyglądem i zasadą działania przypominają rolety. Przykładowe miejsca, w których stosuje się takie bramy szybkobieżne we Wrocławiu to centra logistyczne, warsztaty samochodowe czy myjnie automatyczne stojące na stacjach benzynowych. Brama otwiera się automatycznie przy wykorzystaniu napędu, ale jej opuszczenie możliwe jest poprzez zwolnienie specjalnej blokady. Brama opuszcza się bardzo szybko, dzięki czemu można ograniczyć chłodzenie się pomieszczeń, do których taka brama prowadzi. Jej zastosowanie w centrach logistycznych pozwala również na zwiększenie efektywności pracowników. Po załadowaniu samochodu nie trzeba czekać aż brama się opuści samodzielnie tylko można ją opuścić w znacznie szybszym tempie i szykować kolejny transport. Bramy szybkobieżne są droższe od zwykłych bram z napędem.

Taką bramą bardzo często można zobaczyć na stacjach kontroli pojazdów. Brama otwiera się powoli, ale gdy wjedziemy na kanał to diagnosta zamyka ją za nami bardzo szybko. Wydawać by się mogło, że zastosowanie takiej bramy jest mało istotne, ale w praktyce przynosi to bardzo wiele korzyści. Taką korzyścią są chociażby oszczędności związane z ogrzewaniem takich pomieszczeń.