Geowłóknina do renowacji ścieżek w ogrodzie

Geowłóknina do renowacji ścieżek w ogrodzie

W tym roku planuję odnowić o kamieniste ścieżki wokół domu oraz w ogrodzie. Dzięki temu łatwiej będzie dbać o rośliny oraz o trawnik. Będzie to też ułatwienie dla wszystkich domowników oraz uatrakcyjni wygląd całego ogrodu.

Geowłóknina do prac ogrodowych 

geowłókniny do drenażuW ogrodzie mam co prawda kilka starych i wydeptanych ścieżek jednak kamienie z których były one wykonane wymieszały się z podłożem i aktualnie ścieżki są praktycznie niewidoczne. Nie tylko wygląda to niekorzystnie ale również jest kłopotliwe podczas różnych czynności pielęgnacyjnych. Między innymi w momencie gdy należy skosić trawę lub wypielić chwasty przy kamienistych ścieżkach. Wczesną wiosną zaczęłam zastanawiać się co mogłabym zrobić aby ścieżki na nowo zaczęły być funkcjonalne oraz znowu zachwycały swoim wyglądem. Okazało się że konieczne będzie usunięcie wszystkich drobnych kamieni i użycie geowłókniny do drenażu. Geowłóknina stosowana jest do rozkładania pomiędzy warstwami ziemi przez co skutecznie poprawia całe podłoże. Dzięki temu drobne kamienie nie mieszają się z ziemią i ścieżki nie zapadają się. Ścieżki takie podczas deszczu nie będą zabłocone, drobny żwir czy kruszywo nie będzie się wypłukiwać dzięki czemu nie będą powstawać wgłębienia, które co jakiś czas trzeba byłoby uzupełniać nowym kruszywem. Geowłóknina może również posłużyć budowy nasypów czy zbiorników wodnych typu oczka wodne. Geowłóknina jest bardzo szczelna i trwała dzięki czemu raz zamontowana będzie nam służyć długie lata. Jest odporna na niskie temperatury przez co nie pęka. Ma bardzo szerokie zastosowanie co czyni ją uniwersalnym i funkcjonalnym materiałem.

Moja renowacja ścieżek w ogrodzie przebiegła szybko i bardzo sprawnie. Dzięki temu że geowłóknina jest prosta w montażu zaledwie w kilka dni odnowiłam cały ciąg ścieżek. Z pewnością materiał który mi pozostał wykorzystam do innych prac ziemnych.