Gotowe krosno malarskie

Gotowe krosno malarskie

Co prawda w dwudziestym pierwszym wieku większość osób, które zajmują się mniej lub bardziej profesjonalnie malarstwem, korzysta z gotowych podobrazi, które można kupić w sklepach, jednak są też tacy, którzy wolą je zrobić samemu. Proces tworzenia płótna jest czasochłonny i wymaga odpowiedniej precyzji. Ale daje też sporo satysfakcji. 

Drewniane krosna na płótno

krosna malarskieMalowanie farbami akrylowymi lub olejnymi wychodzi najlepiej na płótnie. Gotowe podobrazie to nic innego jak lniany lub bawełniany materiał, naciągnięty na drewnianą ramę, a następnie w odpowiedni sposób zagruntowany. Mimo tego, że w sklepach możemy kupić gotowe podobrazia, to coraz więcej osób co jakiś czas wykonuje płótna samemu. Jeżeli mamy w tym wprawę, to możemy przygotować bardzo wysokiej jakości płótno, na którym będzie nam się bardzo dobrze malować. Musimy mieć do przygotowanie takiego podobrazia odpowiednie materiały. Oprócz tkaniny potrzebne są nam krosna malarskie, z których stworzymy ramę. Takie krosna można zakupić w każdym sklepie plastycznym. Są to drewniane deski, specjalne przycięte do stworzenia z nich ramy. Deski, te są zazwyczaj wykonane z drewna sosnowego. Muszą one mieć grubość i szerokość dostosowane do swojej wielkości. Chodzi o to, żeby po naciągnięciu płótna rama w żaden sposób się nie wygięła i nie zmieniła swojego kształtu. Mimo tego, że samodzielne przygotowanie podobrazia jest dość wymagające, to satysfakcja jest ogromna. 

Podobrazie jest kluczowym elementem twórczości malarskiej. Można albo kupić gotowe płótno, albo przygotować je samemu, dostosowując w pełni do naszych potrzeb. Żeby móc zrobić takie płótno, potrzebne nam będzie rama przygotowana ze specjalnie przyciętych desek z drewna sosnowego. Można kupić gtowe zestawy takich desek.