Hodowla rasowych kotów

Hodowla rasowych kotów

Mogłoby się wydawać, że koty są niemalże jednakowe, a różnią się tylko kolorem umaszczenia i oczu. Jednak w rzeczywistości mają one odmienne charaktery, które wpływają na codzienne współżycie z domownikami. Jedne są łagodne, a inne wręcz przeciwnie, pokazują pazurki.

Zakup kota brytyjskiego z hodowli

kocięta brytyjskieNa rynku jest zarejestrowanych kilkudziesięciu hodowców kotów różnych ras. Kupując od nich kocięta, mamy pewność, że posiadają niezbędne szczepienia, są odrobaczone i przede wszystkim są zdrowe. Jednak to co najważniejsze i za co płaci się dużo pieniędzy to to, że posiadają rodowód. Jedną z popularniejszych ras, które wybiera wielu fanów kotów, są koty brytyjskie, popularnie nazywane brytyjczykami. Mają one krępą budowę ciała, krótkie, zaokrąglone łapki, dość dużą głowę z lekko cofniętym pyszczkiem i małe uszka szeroko osadzone. Koty brytyjskie mają krótką sierść, która jest bardzo gęsta, przez co trzeba ją dość często szczotkować. Innym, koniecznym zabiegiem pielęgnacyjnym u kotów domowych jest regularne obcinanie pazurów, które mogą wyrządzić sporo szkód w domu. Koty tej rasy są szczególnie polecane rodzinom z dziećmi, ponieważ są one wyjątkowo spokojne i cierpliwe, dlatego też z pokorą znoszą zachowania małych urwisów. Chętnie uczestniczą w życiu rodzinnym, gdyż są bardzo towarzyskie i nie lubią zostawać same w domu. Rasowe koty są dość drogie, ale za to ich wygląd jest oryginalny i właśnie za to ludzie są w stanie zapłacić duże sumy pieniędzy. Za brytyjczyka średnio trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych.

Bez wątpienia, koty brytyjskie są jedna z najładniejszych ras, która jest także uznawana za bardzo spokojną i łagodną względem dzieci. Średnia długość życia tejże rasy, to około piętnaście – szesnaście lat, zatem będą towarzysz im przez całe dzieciństwo. 

Więcej informacji https://marvil.com.pl