Idealna pościel dziecięca

Idealna pościel dziecięca

  • Post author:
  • Post category:Zabawki

Kiedy do domu mama przywozi noworodka, to najczęściej pierwsze tygodnie głównie spędza on w łóżeczku, ponieważ przez większość czasu śpi. Im jest starsze, tym mniej czasu w nim spędza, ale ciągle więcej niż przeciętny dorosły człowiek.

Z czego są wykonane dziecięce pościele?

pościel dziecięca minkyŁóżko dziecko różni się od tego na jakim śpią jego rodzice, ponieważ potrzebuje nieco innych warunków. Poza samą wielkością łóżka i wyborem optymalnego materaca, liczy się także pościel. Każdy lubi się położyć w miękkim łóżku i przykryć ciepłą kołdrą. Pościel dziecięca minky z pewnością będzie odpowiednia dla noworodków, niemowlaków, przedszkolaków, a nawet uczniów. Czym jest tajemnicza nazwa – minky? To nic innego jak specjalny rodzaj materiału, który z jednej strony jest bawełniany, a z drugiej znajduje się ciepły polar. Pościel minky świetnie się sprawdza w ciepłe, ale także chłodne dni, gdyż bawełna doskonale chłonie wodę i pozwala skórze oddychać, natomiast polar doskonale grzeje i utrzymuje stałą temperaturę. Pościel składa się w wersji podstawowej z poduszki i kołdry, ale znajdziemy także zestawy pościeli razem z prześcieradłem, ochraniaczami do łóżeczka czy jeszcze kocykiem. Wszystkie elementy są utrzymane w tym samym stylu i są dwustronne. Na takim posłaniu, na pewno każde dziecko będzie z ochotą spało, bo jest bardzo przyjemne w dotyku. Pościel można prać w pralce w wysokich temperaturach bez obawy o jej jakość. Jeżeli chcemy kupić pościel w atrakcyjnej cenie, to najlepiej szukać jej w sprawdzonych sklepach w internecie.

Pościel typu minky kupimy w wersji do łóżeczka lub do wózka. Mają one nieco inny rozmiar, ale zawsze w podstawowej wersji składają się z poduszki i kołdry. Najtańsze komplety minky kupimy już za około dwadzieścia – trzydzieści złotych.