Jak być fit?

Jak być fit?

Nadejście Nowego Roku to dla wielu doskonała okazja do rozpoczęcia realizowania planów, na które nie mamy czasu i które odkładamy na wieczne „jutro”. Jednym z takich postanowień jest bez wątpienia zrzucenie paru nadprogramowych kilogramów, nauka zdrowego trybu życia oraz zadbanie o własne zdrowie. Łatwo się mówi- czyż nie?

Na co dzień w mediach, prasie i Internecie jesteśmy bombardowani coraz to skuteczniejszymi metodami osiągania powyższych celów. Jednak, gdy przychodzi co do czego, spośród natłoku informacji nie umiemy wyłuskać tych, które są naprawdę ważne i sensowne.

orbitrekJeśli do tej pory sport nie był naszym sprzymierzeńcem, lepiej darować sobie kosztowne karnety na zajęcia fitness. Inwestycja w orbitrek treningowy w zupełności wystarczy, a dla nie wprawionego nowicjusza i tak będzie sukcesem nauka systematycznego korzystania z tego sprzętu. Niemniej, przyznać trzeba, że już po dwóch tygodniach regularnego ćwiczenia sylwetka zacznie powoli się zmieniać. A i zadyszka przestanie tak męczyć. Kolejne dni ćwiczeń będą dawały coraz większą satysfakcję i zwiększać apetyt na coś więcej.

Kobiety w tym miejscu mogą zacząć rozglądać się za interesującymi je zajęciami w grupie, zaś panowie postawią pewnie na siłownię. I tu znów liczy się umiar- jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z siłowni- najpierw spróbujmy, czy w ogóle taki rodzaj aktywności nam pasuje. Ławka na siłownie to wydatek niewielki, nie zajmuje też wiele miejsca. Większość mężczyzn woli inwestować we własny sprzęt niż być uzależnionym od dostępności klubów i siłowni.

Każda aktywność fizyczna przyniesie oczekiwane efekty, jeśli podczas jej wykonywania nie zapomnimy o dwóch najważniejszych zasadach: systematyczności oraz prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń.

Niemniej, czasem może zdarzyć się, że ulegniemy delikatnej kontuzji (naciągniemy mięsień lub ścięgno) i dalsze ćwiczenie nie będzie możliwe. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce profesjonalnego masażysty i nie martwmy się na zapas- stół do masażu na ogół mają oni ze sobą.