Jak dobrać moc grzejnika?

Jak dobrać moc grzejnika?

 

Wszędzie tam, gdzie przebywać mają ludzie konieczne jest stosowanie rozwiązań zapewniających odpowiednie warunki bytowania. Dotyczy to w szczególności temperatury. To właśnie jej wartość w dużej mierze wpływa na komfort termiczny, a co za tym idzie również poziom koncentracji osób przebywających w pomieszczeniach. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia zarządcy.

Wydajność grzejników konwektorowych rośnie

grzejniki konwektoroweWłaśnie dlatego podczas projektowania uwzględniane są różnego rodzaju sprzęty oraz układy pozwalające zapewnić wymaganą temperaturę bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Podstawowymi urządzeniami, które można w tym celu zastosować są grzejniki konwektorowe sprawdzające się bardzo dobrze w większych i mniejszych pomieszczeniach. Na rynku dostępne są obecnie bardzo wydajne urządzenia, które pozwalają działać z wysoką sprawnością i efektywnością. Podczas dobierania konkretnego modelu należy wziąć pod uwagę parametry techniczne grzejnika. Kluczowa jest jego moc grzewcza oraz wymiary. Te parametry umożliwiają rozlokowanie wymienników ciepła w obiekcie. Grzejnik konwektorowy jest ostatnim ogniwem, gdzie następuje przekazanie energii do otoczenia. Energia cieplna może być pozyskiwana z różnych źródeł. Przeważnie jest to kocioł, gdzie spalane są paliwa konwencjonalne. Niemniej jednak coraz częściej można spotkać inne, bardziej ekologiczne rozwiązania.

Ciepło może być generowane przez pompy lub kolektory słoneczne. Jak widać obecnie bardzo ważnym zagadnieniem jest zapewnienie odpowiedniego komfortu osób przebywających w obiekcie. Żeby to osiągnąć należy stosować dedykowane rozwiązania, które pozwalają chłodzić lub ogrzewać powietrze w obiekcie. Na rynku dostępna jest cała masa sprzętów, która to umożliwia. Ważnym zagadnieniem jest dobór odpowiedniego rozwiązania oraz oszacowanie zapotrzebowania energetycznego obiektu.

Więcej o wykorzystaniu grzejników konwektorowych na: https://www.jaga.com.pl/