Jak duże odszkodowanie można uzyskać?

Jak duże odszkodowanie można uzyskać?

W Polsce każdego roku dochodzi do nieszczęśliwych wypadków i wtedy poszkodowani mogą liczyć na zadośćuczynienie. Już przy obrażeniach ciała w wypadku komunikacyjnym możemy otrzymać kilkanaście tysięcy zł. Przy groźnych wypadkach i trwałym uszczerbku na zdrowiu, można uzyskać nawet 500 tysięcy odszkodowania, a nawet rentę na stałe.

Od czego zależy wysokości odszkodowania?

zadośćuczynienie za doznany bólZazwyczaj wysokości zadośćuczynienia zależy od wielu kryteriów, które oceniane są i brane pod uwagę. Rozpiętość odszkodowania jest bardzo duża, ponieważ waha się od kilku tysięcy zł do nawet kilku milionów złotych. W zasadzie ubezpieczenie wypłacane jest od tego, jak duża krzywda została nam wyrządzona. Im większe ponieśliśmy obrażenia cielesne lub psychiczne to, tym więcej otrzymamy odszkodowania. Bardzo często otrzymujemy zadośćuczynienie za doznany ból, ale również za leczenie i rehabilitację. Niektóre osoby podczas wypadku tracą możliwości powrotu do pracy i wymagają stałej opieki. Wtedy też oprócz uzyskania wysokiego odszkodowania, dobry adwokat pomoże nam również ubiegać się o comiesięczne świadczenie w postaci renty. Niektóre renty wynoszą kilkaset zł, a niektóre nawet kilka tysięcy zł. Możemy również wnioskować o zadośćuczynienie za naszych bliskich, którzy zmarli w wypadku drogowym lub podczas pracy w wykonywanym zawodzie. Niestety, ale dalej są zawody, które są zawodami ryzykownymi i niestety co kilka lat dochodzi do tragicznych wypadków.

Wtedy też samotna matka opiekująca się małymi dziećmi może liczyć na wypłatę bardzo dużego odszkodowania jednorazowo, a także na comiesięczne świadczenie. Odszkodowanie uzyskamy za wypadki komunikacyjne oraz wypadki w pracy, ale także wypadki w rolnictwie które często się zdarzają. Duże odszkodowanie możemy uzyskać także za błędy medyczne.