Jak odpowiednio dopasować oponę rowerową?

Jak odpowiednio dopasować oponę rowerową?

Zamawiając oponę do roweru musimy pomyśleć przede wszystkim o tym, ażeby była ona dostosowana do rozmiaru obręczy. Jednak istnieją także innego typu wytyczne, którymi musimy się kierować, jeżeli chcemy kupić oponę rowerową. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do elementów w rowerze, jazda będzie wygodna i płynna. Na co zatem musimy zwrócić uwagę, kupując oponę do naszego roweru trekkingowego?

Kupowanie dopasowanego ogumienia rowerowego

dopasowana opona rowerowa 28 caliJeżeli wybierzemy odpowiedni rozmiar opony, będziemy mogli założyć ją na obręcz bez żadnego problemu. Dopasowana opona rowerowa 28 cali może być zakładana przy pomocy rąk. W szczególnych wypadkach możemy pomóc sobie w jej zakładaniu łyżkami. Dobór odpowiednio dopasowanej opony ma znaczenie nie tylko dla odpowiedniego ułożenia jej na obręczy. W wielu wypadkach wybór opony może być także podyktowany konstrukcją widełek w rowerze. Kupując oponę w rozmiarze 1,5 lub 1,7 cala, warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zostanie nam pomiędzy czołem opony, a dolną częścią widelca. To właśnie ten parametr jest ważny w rowerze trekkingowym, a zwracanie uwagi na wybór odpowiednio wysokiej opony pomoże nam uniknąć obcierania bieżnika, który może całkowicie uniemożliwić jazdę. Oponę możemy dopasować także pod względem terenu w jakim się poruszamy. Dlatego warto kupić opony z bieżnikiem, który mieści się nie tylko pod widelcem, ale także błotnikami, montowanymi na stałe.

Opony do rowerów trekkingowych to najczęściej wersje drutowe, lecz zdarzają się także produkty zwijane. Wybór i kupno odpowiedniej wersji może być podyktowany nie tylko chęcią wypróbowania odpowiedniego modelu. Mając w swoim rowerze nowoczesne obręcze, warto zastanowić się nad wyborem opon zwijanych, które będą odpowiednio ułożone na rancie obręczy.