Jak pomóc niemowlęciu w czasie kołki?

Jak pomóc niemowlęciu w czasie kołki?

 

Jednym z dość częstych problemów u niemowlaków jest kolka. Problemy z kolką u niemowlaka mogą trwać nawet kilka tygodni, ponieważ często rozpoczyna się ona ok. 3 tygodnia życia, a może potrwać aż do czasu kiedy dziecko osiągnie wiem 3 miesięcy. Jest to więc dość poważny problem maluszka, z którym muszą zmagać się rodzice.

Istnieje kilka rozwiązań na kolkę u niemowlaka

kolka u niemowlaka co robićWiele młodych mam boi się pierwszej kolki u swojego dziecka. Nic dziwnego, ponieważ młode mamy nie są jeszcze doświadczone i nie mają swoich sprawdzonych sposób na walkę z dziecięcymi dolegliwościami. Dlatego też normalne jest to, że mamy szukają porad w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę frazę „kolka u niemowlaka co robić„. Rozwiązań i pomysłów jest wiele, ale najważniejszą rzeczą jest to by mama zawsze była u boku dziecka – bliskość, ta cielesna również jest kluczowa w tych pierwszych miesiącach życia niemowlaka. Jedną ze sprawdzonych metod, jeszcze z tych które polecają nasze mamy mamy i babcie jest delikatna herbarka koperkowa. Taka zaparzona herbata zdecydowanie rozgrzeje brzuszek maluszka. Następnie możemy też spróbować pomasować brzuszek oliwką, ale trzeba pamiętać by robić to bardzo delikatnie, tak by maleństwo nie czuło się jeszcze bardziej niekomfortowo. Można przez jakiś czas nosić dziecko w pozycji pionowej.

Wychowywanie dziecka to długa droga, podczas której zawsze trafi się na jakiejś wyboje, nie ważne co robiliby rodzice. Na każdym etapie trzeba zmierzyć się z pewnymi przeciwnościami, a jedną z takich przeciwności jest z pewnością kolka u niemowlaka, która dotyka większość dzieci. Na szczęście wiedza kolce i o tym jak z nią walczyć, staje się coraz większa, a więc mamy mogą znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dla ich maleństwa najlepsze.