Jak zadbać o czystą wodę w basenie?

Jak zadbać o czystą wodę w basenie?

 

Większość z nas lubi latem spędzać czas w basenie. Chcąc zapewnić krystalicznie czystą wodę należy stosować chemię basenową, ponieważ w wodzie stojącej są idealne warunki do rozmnażania się bakterii, grzybów, glonów, które są zarazkami chorobotwórczymi wywołującymi liczne infekcje u osób kąpiących się w basenie.

Dbanie o czystą wodę w basenie za pomocą tabletek multifunkcyjnych

tabletki multifunkcyjne do basenuWarunkiem prawidłowej pielęgnacji wody w basenie jest regulacja PH wody. Dzięki temu wiemy jaki jest odczyn, kwaśny czy zasadowy. Poza tym zachowanie optymalnego PH wody wpływa na działanie środków dezynfekujących. Kontrolę odczynu wody powinno się przeprowadzać co najmniej raz w tygodniu. Tabletki multifunkcyjne do basenu polecane są dla osób, które są niecierpliwe a jednocześnie lubiących proste rozwiązania. Jest to wielofunkcyjny preparat, który spełnia następujące funkcje takie jak dezynfekcja chlorowa wody, zapobieganie powstawaniu glonów, wytrącanie małych zanieczyszczeń w większe, aby było je łatwiej usunąć oraz ułatwiają flokulację czyli łączenie się cząstek brudu w większe w celu łatwiejszego ich usunięcia. Niezależnie od pogody, ilości kąpiących się w basenie osób czy temperatury tabletki działają tak samo i wystarczają na około 7 do 14 dni. Jednak taka tabletka wystarcza na około 2m3. Tabletki umieszcza się w specjalnym pojemniku, ponieważ bezpośrednie ich umieszczenie w basenie może spowodować odbarwienie jego powłoki. Takie pojemniki można zakupić w każdym sklepie, w którym dostępne są tabletki czy baseny.

Jeśli więc zależy nam na tym, aby kąpać się w krystalicznie czystej wodzie powinniśmy zainwestować w takie tabletki. Jednocześnie powinniśmy pamiętać o tym, aby co jakiś czas dolewać do basenu świeżej wody, która zapobiegnie nadmiernemu wytwarzaniu się soli w basenie.