Jak zdobyć środki na wyposażenie firmy?

Jak zdobyć środki na wyposażenie firmy?

Zakładając własny biznes trzeba mieć nie tylko dobry pomysł, ale także wystarczającą ilość pieniędzy. Niestety w dobie naszych czasów wszystko bardzo dużo kosztuje i nawet jeśli nasza firma będzie działała tylko w sieci, to i tak będą nam potrzebne pieniądze chociażby na wynajęcie grafików i informatyków do zrobienia strony internetowej. Skąd zatem brać środki na rozkręcenie firmy?

Kasa fiskalna to podstawowe wyposażenie sklepu

 

Możliwości jest kilka. Oczywiście najmniej skomplikowanym zadaniem będzie sięgnięcie po własne oszczędności. Jeśli jednak jest to nasz pierwszy biznes, to rzadko kiedy mamy nie niego pieniądze. Drugą opcją może być na przykład znalezienie dobrego sponsora. Jeżeli takiej osobie zaproponujemy jakąś część udziałów, to być może uda nam się trafić na kogoś solidnego. Niemniej jednak te dwie opcje nie mają takich szans powodzenia jak kredyty i leasingi dla przedsiębiorców.

kasa fiskalnaDzięki pieniądzom uzyskanym w ten sposób można kupić kasa fiskalna, terminale do szybkiej płatności, maszyny, linie produkcyjne i wiele innych. Kredyty dla osób prowadzących działalność oferowane są przez banki i liczne instytucje pozabankowe. Kwoty mogą sięgać od kilkunastu tysięcy nawet do kilku milionów. Warunkiem otrzymania takiego dofinansowania jest przygotowanie dobrego biznes planu. Bank musi wiedzieć jak chcemy rozkręcić firmę, na co przeznaczymy pożyczone środki i jak widzimy nasz biznes za kilka lat. Jeżeli spełnimy te wszystkie wymogi, to pieniądze możemy dostać w całości, lub w kilku transzach. Opcja z częściową wypłatą jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pierwszą część środków możemy wydać na wynajęcie lub budowę lokalu, a także na zakup ciężkich sprzętów i urządzeń niezbędnych na przykład do produkcji. Druga część transzy może zostać wydana na czytnik kodów kreskowych, na komputery, oprogramowanie i na reklamę. Pieniądze z kredytów mogą także posłużyć na wykupienie patentów i potrzebnych licencji. 

Tak zdobyte środki nie muszą być wysoko oprocentowane, także każdy przedsiębiorca ma możliwość tak zwanej karencji spłaty.