Jaki sufit sprawdzi się w domowej przestrzeni?

Jaki sufit sprawdzi się w domowej przestrzeni?

Ozdobny sufit zwykle kojarzy nam się z zabytkowymi kamienicami, gdzie wyrzeźbione ornamenty robiły ogromne wrażenie na mieszkańcach i ich gościach. Dzisiejsze technologie pozwalają jednak dekorować sufity w inny sposób. Wykorzystuje się do tego nadruki, które sprawiają, że przebywając w pomieszczeniu, możemy poczuć się, jakbyśmy byli na polanie lub w kosmosie. 

Jakie wzory sufitów są najczęściej wybierane? 

oryginalne sufity z nadrukiemWielokrotnie zastanawialiście się, jak sprawić, by wnętrze zyskało zupełnie nowy charakter? Jest wiele różnych i tanich sposobów, które sprawią, że wybrane przez nas pomieszczenie stanie się oryginalne i niepowtarzalne. Jednym z nich jest zamontowanie napinanego sufitu. Jest to bardzo proste rozwiązanie, które sprawi, że możemy poczuć się, jakbyśmy byli w zupełnie innej przestrzeni, np. na świeżym powietrzu. Oryginalne sufity z nadrukiem najczęściej przedstawiają obraz bezchmurnego nieba, gwiazd lub koron drzew. Coraz częściej można także dostrzec obrazy morskich zwierząt lub pięknych kwiatów. Można także spotkać obrazy najsławniejszych ozdobnych sufitów oraz własne fotografie, które chcemy tam umieścić. Sufity te wykonane są z bardzo trwałej folii PVC, która nadaje się do wielkopowierzchniowych zdobień. Można dostrzec ją także na ścianach lub podłogach. Jest bardzo odporna na zabrudzenia oraz wilgoć. Może być matowa, satynowa lub połyskiwać – wszystko to zależy od preferencji inwestora. Dobrze nadaje się nie tylko do domowych wnętrz, ale także i do przestrzeni publicznych, które zostaną ozdobione w łatwy sposób. Sufit na pewno zrobi wrażenie na każdym, kto go zobaczy. 

Sufity zwykle rozświetlają i podnoszą optycznie pomieszczenie, jeśli są białe. Zastosowanie nadruków sprawia, że wystrój wnętrza jest nietypowy i zapada w pamięć na bardzo długi czas. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które może być użyte w każdej przestrzeni – i domowej, i biurowej. Inwestując w takie rozwiązanie, zyskujemy pewność, że wnętrze będzie rozświetlone i nieoczywiste.