Jakie cechy charakterystyczne mają kalendarze trójdzielne?

Jakie cechy charakterystyczne mają kalendarze trójdzielne?

  • Post author:
  • Post category:Handel

W drukarniach można dokonać zamówienia na różne rodzaje kalendarzy. Zatrzymajmy się jednak przy kalendarzach trójdzielnych. Ich popularność związana jest z tym, iż pełnią atrakcyjną formę reklamy przez cały rok.

kalendarze-trojdzielneKalendarze trójdzielne składają się z następujących elementów: indywidualnej „główki”, zrywanego kalendarium, okienek wskazujących aktualną datę oraz tak zwanych „plecków”. „Główka” kalendarzy trójdzielnych najczęściej jest drukowana techniką offsetową full kolor. Druk tego typu pozwala na dowolne rozwiązania graficzne. Jest on zazwyczaj wykonywany na sztywnym kartonie. Im bardziej sztywny karton, tym lepsza jakość kolorów i wyższa trwałość główki. „Główka” dodatkowo jest wzmacniana specjalną zakładką.

Znajduje się ona w górnej części „główki” i zapobiega jej deformacji. Na zakładce znajduje się również otwór umożliwiający zawieszenie kalendarza. „Główka” kalendarzy trójdzielnych foliowana jest folią błysk, która uwyraźnia kolory i zabezpiecza je przed płowieniem. Kolejny element kalendarzy trójdzielnych to trzy oddzielne kalendaria umieszczone na składanych tekturowych pleckach. Kalendaria drukowane są na papierze offsetowym w kolorystyce czerwono-czarnej. Kalendarium zaopatrzone jest w praktyczne okienko wskazujące aktualną datę. Ostatni element charakterystyczny dla tego typu kalendarzy to „plecki”.

Są one wykonane z jednostronnie bielonej tektury. Zazwyczaj „plecki” są zadrukowywane szarą farbą panteon, która pasuje do każdej wersji kolorystycznej „główki”.