Jakie frezy wybrać do paznokci

Jakie frezy wybrać do paznokci

Profesjonalna frezarka do paznokci to urządzenie, dzięki któremu kosmetyczka jest w stanie szybko i sprawnie opracować płytkę oraz zdjąć poprzednią stylizację. Warto jednak pamiętać, że nawet bardzo wysokiej jakości sprzęt nie spełni naszych oczekiwań, jeśli nie dokupimy do nich dobrych frez. Jakie zatem frezy wybrać? Jak je używać?

Piękne paznokcie przy pomocy frez 

frezy diamentowe do paznokciNa kosmetycznym rynku znajdziemy kilka różnych rodzajów frez do paznokci. Każda kosmetyczka i początkująca stylistka powinna wiedzieć jakie wybrać frezy do paznokci, aby cieszyły swoim pięknem i klientki były zadowolone. Największą popularnością cieszą się frezy diamentowe do paznokci, które mają bardzo szerokie zastosowanie w stylizacji. Z pomocą diamentowych frez usuniemy wszelkie stylizacje paznokci, jak i również opracujemy skórki, czy pozbędziemy się uciążliwych zrogowaceń. Diamentowe frezy ze względu na bardzo twardy materiał, są niezniszczalne. Każda kosmetyczka może pracować z nimi nawet przy 85 tys. obrotów na minutę. Ważne jest też to, że frez diamentowy jest bardzo szybki w czyszczeniu, a zarazem bardzo łatwo poddaje się szybkiej dezynfekcji i sterylizacji. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalnych kosmetyczek jak i dla amatorów tego zawodu. Wyróżnić możemy kilka rodzajów frezów diamentowych: frezy spiczaste – bardzo precyzyjne do oddzielenia obrąbka naskórkowego od płytki paznokcia, frezy w kształcie łezki – świetnie sprawdzają się podczas usuwania nabłonka z płytki paznokcia.  Wyróżniamy również frezy stożkowe płaskie – które pozwalają nam je delikatnie odsuwać z płytki paznokcia. Ostatnim rodzajem jest frez stożkowy zaokrąglony, który pomaga wygładzić wał okołopaznokciowy.

Używając frezarki w domu czy w salonie kosmetycznym musimy pamiętać o obowiązku czyszczenia, aby usunąć z niej wszystkie drobnoustroje jak i bakterie. Aby prawidłowo wyczyścić frezy w pierwszej kolejności myjemy je wodą z dodatkiem płynu. Następnie narzędzia odkażamy preparatem do dezynfekcji, w salonach kosmetycznych należy włożyć taki frez do autoklawu.