Klasyczna piłka z gumy

Klasyczna piłka z gumy

Są pewne zabawki, które można znaleźć w pokoju, niemalże każdego malucha. Na pewno, można do nich zaliczyć pluszowe maskotki, klocki, samochodziki tudzież lalki i piłki. Najwięcej możliwości do zabawy dają piłki, które można stosować w domu i poza nim.

Jak się bawić gumową piłką?

piłka gumowaZabawki przeznaczone dla dzieci, najczęściej, są wykonane z drewna, plastiku lub gumy, ponieważ są to materiały powszechnie znane i bezpieczne. Jeżeli chodzi o gumę, to przeważnie są z niej zrobione klocki dla najmłodszych dzieci, a także piłki. Zaletą tego materiału jest nieduża waga i elastyczność. W zależności od gramatury gumy, można ją ściskać, a nawet nieco rozciągać. Piłka gumowa może się odbijać mniej lub bardziej, ponieważ zależy to od jej grubości. Dostępne na rynku piłeczki mogą być gładkie, jednokolorowe, z nadrukami czy też posiadać wypustki. Dla niemowląt możemy kupić piłeczki sensoryczne, które mogą zawierać różnego rodzaju powierzchnie, rozwijające małą motorykę. Ponadto stosowana w takich zabawkach guma, nie jest toksyczna, zatem niemowlęta mogą takie piłeczki wsadzać do budzi w celu badania. Dla starszych dzieci piłki są znacznie większe  mogą służyć do grania, odbijania lub kopania. Nie są one drogie, ale też ich wytrzymałości nie można liczyć w latach. Jednak pomimo tego warto kupić dziecku taką piłkę, bo na pewno się przyda przy wielu okazjach. Tego typu piłki mogą być stosowane w ćwiczeniach gimnastycznych czy też w rehabilitacji dzieci i dorosłych. W zależności od rodzaju, kupimy je w sklepach medycznych lub z zabawkami.

Dostępne na rynku gumowe piłki mają różną średnicę, przez co można je dopasować do wieku dziecka. Ciekawą ofertą są gumowe piłki sensoryczne, które można dać już niemowlakowi. Wybierając modele edukacyjne z cyferkami, możemy uczyć dziecko poprzez zabawę.