Korzystanie z szaf wnękowych

Korzystanie z szaf wnękowych

Kiedyś uważałem nietypowe kształty ścian w moim domu za poważny problem. Moje podejście uległo całkowitej zmianie, kiedy odwiedził mnie znajomy projektant i jednocześnie specjalista od mebli. To właśnie on opowiedział koncepcji szafy wnękowej i jednocześnie wyjaśnił, że wszystko może być tam indywidualnie dopasowane do moich potrzeb. Zaraz potem zacząłem szukać dobrego wykonawcy. 

Kogo stać na szafę wnękową?

szafy wnękowe sulechówZaskoczyło mnie to, że pomimo małego budżetu zgodnie z informacjami podanymi przez przedstawiciela firmy przyjmującej takie zlecenia mogę bez problemu stać się właścicielem eleganckiej szafy wnękowej. Patrząc na mój budżet, zaoferowano mi możliwość budowy takiej pozbawionej tyłu i ścian. Tym bardziej że zgodnie z wyjaśnieniami takie elementy zawsze można tam dodatkowo zamówić i zamontować. Jeżeli chodzi o szafy wnękowe Sulechów to dobra miejscowość do składania takich zamówień, ponieważ tam pracują specjaliści, którzy potrafią dobrze dopasować parametry drzwi przesuwnych do konkretnej szyny, która ma być tam wykorzystana. Ewentualne krzywizny ścian przy montażu tych ważnych elementów też muszą być uwzględnione. Korzystanie z takiej szafy wnękowej jest dla mnie banalnie proste, ponieważ już na etapie montażu części takiej konstrukcji poprosiłem o przystosowanie przestrzeni do wykorzystywania zgodnie z moimi planami, bo to ważne. 

Co to w praktyce oznacza? Między innymi to, że pomiędzy ścianami może być zamontowany specjalny drążek do wieszania wieszaków. Dzięki szafom wnękowe bym nie mam problemu także z przechowywaniem potrzebnych butów, ponieważ właśnie tak wykorzystuje dolne półki. Mogę to robić naprawdę swobodnie, ponieważ moja szafa sięga aż do sufitu. Właśnie przy suficie w tej szafie została zamontowana lampa.