Kto może dofinansować inwestycję w źródła rozproszone?

Kto może dofinansować inwestycję w źródła rozproszone?

Rosnące koszty użytkowania obiektów sprawiają, że wiele osób poszukuje sposobów na ograniczenie zużycia mediów. To właśnie one są bowiem jednym z głównych elementów składowych wpływających na wysokość comiesięcznych rachunków. Głównie chodzi o pobór ciepła, a także prądu z publicznych sieci przesyłowych. Właśnie dlatego część odbiorców decyduje się na montaż alternatywnych źródeł wytwórczych.

Jak skorzystać z dofinansowania do OZE?

pompa ciepła powietrze woda dofinansowanieUmożliwiają one ograniczenie zużycia do minimum. Dobrym przykładem jest chociażby pompa ciepła powietrze woda dofinansowanie do takiego rozwiązania może otrzymać zarówno osoba prywatna jak i również przedsiębiorstwo. Pomoc finansowa pozwala znacząco skrócić czas zwrotu z inwestycji, który przeważnie zamyka się w kilku latach. Jest to niezwykle atrakcyjny okres biorąc pod uwagę żywotność rozwiązania, która jest szacowana nawet na kilkadziesiąt lat. Decydując się na skorzystanie z środków pochodzących z programów krajowych czy międzynarodowych należy najpierw zapoznać się z regulaminem. Jeśli zainteresowany podmiot spełnia warunki kolejnym krokiem jest skompletowanie wniosku oraz przekazanie go uprawnionym instytucjom. Najczęściej jest to urząd gminy czy miasta. Po rozpatrzeniu wniosku wnioskodawca otrzymuje informację o końcowej decyzji. Warto wspomnieć, że montaż pompy może zostać wykonany praktycznie w dowolnym momencie eksploatacji obiektu.

Dzięki temu możliwe jest wykonanie tej czynności w dużej liczbie budynków będących już na rynku. Wszystko to w połączeniu z rosnącą sprawnością, a także możliwością skorzystania z wsparcia finansowego sprawia, że instalacje odnawialnych źródeł energii są coraz popularniejsze. Jak widać obecnie wiele osób poszukujących oszczędności może skorzystać z nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań w kwestii wytwarzania energii. Takie technologie są zaliczane do źródeł rozproszonych.