Kursy zawodowe w Warszawie zmieniły życie moich sąsiadów

Kursy zawodowe w Warszawie zmieniły życie moich sąsiadów

Moja okolica była bardzo nie ciekawa. Kamienice zawsze były bardzo zniszczone. Ludzie całymi dniami siedzieli w domu na zasiłkach. Moim głównym celem po ukończeniu szkoły była przeprowadzka w inne miejsce.

Kursy zawodowe to dobry pomysł

kursy zawodowe WarszawaJednak po zmianie władz zaczęło się coś działo. Nowy prezydent miasta zajął się bezrobociem. Wkrótce w Warszawie powstały całkiem nowe szkoły policealne. Na potrzeby przyszłych kandydatów były całkowicie darmowe. Byłam z tego powodu bardzo zadowolona. Sama przejrzałam ich strony internetowe i zachęciłam swoją ciocię do poszerzenia swoich kwalifikacji zawodowych. Ona całe życie pracowała jako sprzątaczka i wiedziałam, że chciała to zmienić. Podałam jej nawet adres i numer telefonu. Skorzystała i wybrała dwu letnie kursy zawodowe Warszawa. Chciała zostać cukiernikiem i wykonywać torty. Była zachwycona. Zaczęła nawet przekonywać do tego inne kobiety. To był dla mnie wielki szok. Z dnia na dzień zauważałam zmiany. Nawet moi sąsiedzi wyszli z mieszkać i rozpoczęli swoją edukację. W końcu bezrobocie miało się zmniejszyć. Po rozmowie z moim kolegą dowiedziałam się, że jego ojciec postanowił zostać elektrykiem. W okolicy miała powstać także duża elektrownia i chciał tam znaleźć stałe zatrudnienie. Moje koleżanki, które nawet nie zdobyły świadectwa dojrzałości także zdecydowały zrobić coś ze swoim życiem. Nie które z nich zostały fryzjerkami i mogły się rozwijać. Technikum było dla wszystkich, a nauka była zupełnie darmowa. To wszystkich przyciągnęło. Całe zajęcia odbywały się w trybie zaocznym dlatego ludzie mogli już pracować.

Stało się to znakomitym rozwiązaniem tego problemu. Szkoły dla dorosłych dobrze wpasowały się w nasze okolice dając szansę rozwoju najstarszym ludziom. Cieszyłam się z tego powodu.